Третього червня минає 100 днів, як українська нація чинить героїчний спротив російській окупації.
Волонтери Центру допомоги армії та тимчасово переміщених осіб «Батьківщина Тернопільщини» з перших днів повномасштабного вторгнення активно включилися в роботу. Офіс Центру працює на постійній основі, його діяльність адмініструється командою обласного партійного штабу.
Створено логістичний склад в Перемишлі (Польща) для забезпечення поставок гуманітарної допомоги, медикаментів, засобів захисту та спостереження. Налагоджено прийом і перевезення в Україну, організовано постійно діючі склади для прийому та сортування допомоги у Тернополі, районних центрах і центрах об’єднаних територіальних громад.
Налагоджено співпрацю із благодійними фундаціями Польщі, Німеччини та Франції. Центр комунікує з волонтерськими групами в Львові, Чернівцях і Тернополі для обміну інформацією щодо наявності лікарських засобів та медичних виробів на складах для повного закриття заявок лікарень і гуманітарних центрів зони бойових дій.
Доставка допомоги ЗСУ в зони бойових дій на Донецькому та Луганському напрямках здійснюється у співпраці з волонтерською організацією «Якщо не ми, то хто?», що в Дніпрі. Пріоритетними напрямками діяльності Центру є гуманітарна допомога містам, які зазнали руйнувань — Київ, Лисичанськ, Чернігів, Харків. Гуманітарна допомога містам, які приймають внутрішньо переміщених осіб — Дніпро, Запоріжжя, Одеса.
Центр допомагає окремим підрозділам ЗСУ (44, 45, 53, 68 бригади, 16 окремий стрілецький батальйон). Також допомога надається 105-й бригаді територіальної оборони.
Налагоджено безкоштовну юридичну підтримку та консультації медичної спільноти, а також вимушено переміщених осіб з питань медичного права, трудового законодавства, питань перетину кордону тощо. Налагоджено ефективну співпрацю із Тернопільським територіальним центром комплектування та соціальної підтримки.
Станом на сьогодні, на фронт, прифронтові міста та біженцям командою Тернопільської «Батьківщини» передано:
260 тонн продуктів; 50 тонн ліків; 245 комплектів військової форми; 210 пар взуття; 180 військових шоломів; 250 бронежилетів; 200 розгрузок; 150 дощовиків; 700 комплектів нижньої білизни; 1000 аптечок; 900 турнікетів; 8 тепловізорів; 1 квадрокоптер; 17 автомобілів-позашляховиків; 20000 порцій харчування; 20 тонн дизпалива; розроблено і виготовлено 150 штук тактичних панелей для автомобілів; зібрано 150 творів мистецтва для реалізації на аукціоні; допомогли 5 сім’ям військових і 250 сім’ям ВРО.