Попри застереження профспілок та міжнародних організацій – монобільшість в парламенті протягнула, прийняла за основу законопроєкт 5371 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність.
З моменту реєстрації законопроєкт супроводжував шлейф токсичності. І це не дивно, бо за словом «спрощення», автори проєкту приховали справжні наміри – догодити роботодавцям, суттєво скоротивши права найманих працівників.
Зокрема, ще більше спростивши роботодавцю процедуру звільнення працівника, самовільне визначення не передбачених законом обов’язків,
погіршення умов оплати праці та виплати її лишень раз на місяць (примусова безоплатна робота протягом місяця),
примус до роботи у небезпечних умовах праці та ще й без належного інформування про це працівника…
ЗАЗНАЧЕНЕ грубо суперечить:
Конституції України щодо недопущення звуження прав,
численним нормам Конвенцій МОП, що ратифіковані Україною,
Європейській соціальній хартії,
глави 21 «Співробітництво у галузі зайнятості, соціальної політики та рівних можливостей» Розділу V «Економічне та галузеве співробітництво»,
численним Директивам Європейського Союзу, до якого Україна прискорено прагне вступити.
До речі ЖОРСТКУ й негативну оцінку цьому провокаційному проєкту надав парламентський Комітет з питань інтеграції України до Європейського Союзу.
Негативна оцінка 5371 надана численними правозахисними організаціями як в Україні, так і міжнародними, зокрема Міжнародною конфедерацією профспілок та Міжнародною організацією праці.
Автори закону мають нести відповідальність за підігрівання негативних процесів у сфері трудових відносин в умовах воєнного часу!
Влада має мати один пріоритет – конкурентні робочі місця. Це забезпечить основу економічної безпеки й соціальної справедливості.
Україні потрібний цивілізований європейський Трудовий кодекс, який стане рушійною силою повернення заробітчан і вимушених переселенців з-за закордону для розбудови нашої країни. Доки складається враження, що окремі представники влади зацікавлені, щоб українці працездатного віку виїжджали працювати за кордон або залишались тут на пташиних правах за подачку у три зернятка зарплатні.
Михайло Волинець, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 12 травня 2022 року.