Президент Володимир Зеленський своїм підписом ввів у дію рішення РНБО щодо Стратегії економічного розвитку України, де зазначено, що ми будуємо соціально орієнтовану ринкову економіку. На жаль, дії, які робить уряд, показують, що економіку ми впроваджуємо майже ринкову.
Про це в ефірі «Свобода слова» на телеканалі ICTV наголосив заступник Голови партії «Батьківщина», народний депутат Вадим Івченко.
Він нагадав, що Юлія Тимошенко пропонувала впровадити «Новий економічний курс», де були враховані майже всі соціальні аспекти. Але, на жаль, ця програма не стала платформою для побудови стратегії розвитку країни.
«Формування тарифів, і як повинна діяти соціально орієнтована економіка при такому зростанні ціни на вуглеводні? Напевно, робити все можливе для збільшення власного видобутку газу. Сьогодні ми бачимо цифру в мінус 5,5 мільярдів. Чому так відбувається і хто несе за це відповідальність? Немає відповіді. Друге питання – потрібно посилювати компенсатори. Розуміючи це, «Батьківщина» подала відповідний законопроєкт. Його не виносять на голосування. Але ж це і є соціальна функція держави!» – наголосив парламентар.
Вадим Івченко також нагадав про питання збільшення переробки й локалізацію.
«Сільське господарство – якщо ми хочемо збільшувати валютну виручку, то потрібно робити переробку в Україні, хоча б частково. Що робиться в цьому напрямі? Нічого. Навпаки – відшкодовується ПДВ трейдерам. Чим більше вони вивозять зерна, тим більше їм відшкодовують. Промисловість – говоримо про локалізацію. Проголосуймо нарешті й зробімо так, щоб інвестиції безперешкодно могли заходити в країну. І такі показники майже по всіх напрямках. Де ж тут соціально орієнтований напрямок розвитку економіки заявлений Зеленським? І чи не час вже замислитись над тим, хто і який курс впроваджує?» – зауважив Вадим Івченко.