Законопроект щодо утворення молодіжних центрів значно посилить участь молоді в реформі з децентралізації влади, активізує громадські молодіжні ініціативи та дасть можливість привести роботу з молоддю у відповідність із Знаком якості Ради Європи.
Про це сьогодні з парламентської трибуни повідомив ініціатор законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо удосконалення окремих положень молодіжної політики та утворення молодіжних центрів) №1248, депутат від фракції «Батьківщина» Іван Крулько.
«Законопроект розроблений на прохання молодіжних організацій, які працюють на місцевому рівні, а також за участі громадських експертів на базі кількарічного дослідження. Також документ реалізує низку рекомендацій команди міжнародних експертів Ради Європи, зроблених у 2013 році», – сказав він.
Іван Крулько нагадав, що зараз в Україні працює понад 3 тисячі різноманітних центрів для молоді – напівпустих установ, які підпорядковані різним міністерствам, однак не мають належного європейського сертифікату якості.
«Новий законопроект дасть можливість створювати нові молодіжні центри та перекваліфіковувати існуючі згідно з відповідним Знаком якості Ради Європи», – зазначив народний депутат.
За словами члена фракції, мета законопроекту – посилити взаємодію неурядових молодіжних організацій із органами влади, державними та комунальними установами та для реалізації державної молодіжної політики.
Політик також зауважив, що окрім внесення правок у Закон «Про соціальне становлення молоді», також передбачаються зміни до Закону «Про місцеве самоврядування».
«Тобто законопроект посилить участь молоді в реформі з децентралізації влади. А органи місцевого самоврядування зможуть створювати молодіжні центри європейського типу. Також законопроект активізує громадські молодіжні ініціативи та запровадить міжнародне молодіжне співробітництво, яке вводиться окремою статтею», – наголосив ініціатор законопроекту.
Іван Крулько зазначив, що документ підтриманий Міністерством молоді та спорту, а профільний Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму розглянув цей законопроект і одностайно рекомендував прийняти його за основу.
Нагадаємо, що відповідний законопроект підтриманий в парламенті у першому читанні 238 голосами.