На сьогодні в Україні так і не вирішено надважливе питання: хто займатиметься розвитком сільських територій? А оскільки ми позиціонуємо себе як аграрна держава, то розвиток сільських територій чи не один із основних викликів у політиці нашої держави.
І як би не піарилася влада на реформі децентралізації, село продовжує шкандибати на дві ноги, бо стабільного позитивного зрушення в розвитку села не видно. Є поодинокі проблиски цивілізації, але чіткого алгоритму системної розбудови та розвитку сільських територій немає.
Понад 20 років аграрних трансформацій не принесли простим селянам очікуваного підвищення добробуту. Сьогодні сільські території перебувають у складній ситуації: відбувається погіршення стану природніх ресурсів та екологічної ситуації, прийшли в занепад інженерна та соціальна інфраструктура, система соціальних послуг та сфера побуту, знижується людський потенціал, процвітає безробіття й бідність.
Стан сільського ринку праці характеризується загостренням проблем зайнятості та безробіття, низьким професійно-кваліфікаційним рівнем незайнятих осіб, відсутністю нових робочих місць для селян. Ці та інші факти становлять загрозу продовольчій безпеці країни, демографічному відтворенню селянства, створюють соціальну напругу на селі.
А в світлі входження України в Європейський Союз постають нові проблеми розвитку сільських територій, однією з яких є відповідність стандартів української сільськогосподарської продукції нормам Європейського Союзу.
Сільське господарство – ключовий сектор для розвитку сільських територій в Україні, тому доцільно було б відновленому Міністерству агарної політики, після повернення всіх доліквідаційних функцій, включити в свою діяльність і сферу розвитку сільських територій.
Олег Мейдич, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 11 лютого 2021 року