Це перший результат мирного протесту споживачів проти грабежу. Якби люди не вийшли на вулиці – ціна на газ від Нафтогазу в лютому була б 9,6 грн за куб. Від трейдерів – 11-12 грн. Це саме стосується й тарифів на розподіл.
Але це рішення КМУ лише рефлексія і не визначає головних винуватців «тарифної кризи» – «Нафтогазу» та НКРЕКП. Це лише відтермінування до осені. Тим більше що за січень людям доведеться сплатити по повній.
«Нафтогаз» буде продовжувати перепродавати нам наш газ з собівартістю 2 грн від Укргазвидобування. НКРЕКП буде продовжувати імітацію державного регулювання в змові з монополістами та ОП.
Тому мета не міняється – ліквідація «Нафтогазу» та повна ротація НКРЕКП на базі нового закону. Нинішні члени та членкині мають відповісти за свою безпорадність та профнепридатність.
«У понеділок Кабінет міністрів планує встановити граничну ціну на газ на рівні 6,99 гривень за кубометр. Про це ЕП повідомив співрозмовник в Кабміні. Гранична ціна буде діяти на період карантину, але не довше 31 вересня. Ціна 6,99 гривень за кубометр (з ПДВ) не включає в себе вартість розподілу.
Ціна постачальника останньої надії також буде встановлена на рівні 6,99 гривень за кубометр».
Олексій Кучеренко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 17 січня 2021 року.