Через махінації з податком на додану вартість Україна втрачає близько 30 мільярдів гривень на рік.
Про це заявив заступник Голови партії «Батьківщина», голова парламентської комісії, яка розслідує корупційні схеми у владі, Іван Крулько в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».
Парламентар зауважив, що факти, оприлюднені ексміністром фінансів Ігорем Уманським про мільярдні втрати бюджету через зловживання на митниці і податковій, сьогодні знаходять документальне підтвердження у розслідуваннях ТСК.
«За місяць роботи експерти ТСК проаналізували бази даних ДПС за шість місяців (з жовтня 2019 по березень 2020 року). І сьогодні відомо, що у середньому на «скрутках» ПДВ щомісяця вимивається близько 2,5 мільярда гривень, або 30 мільярдів гривень протягом року. І це ми не говоримо про акцизи, податок на прибуток, митницю тощо. Коли ми покажемо всі злочинні корупційні схеми і цифри, то ви побачите, скільки реально недоотримує бюджет грошей, які можна було б спрямувати на пенсії, зарплати, соціальну сферу, українську економіку тощо, замість випрошувати кредити в МВФ», – зауважив Іван Крулько.
За інформацією народного депутата, «лідерами» за обсягом фіктивного ПДВ є Львівська область, Київ і Київська область, де «компанії-скрутчики» і працівники ДПС тісно співпрацюють.
«Схема працює, бо «компаніям-скрутчикам» допомагають конкретні посадові особи з ДПС, які мали б від імені держави слідкувати за наповненням держбюджету. Як показало розслідування, електронна база ДПС встановлює фіктивні компанії, але податківці не заносять їх до журналу ризикових і не блокують їхню діяльність, поки на рахунках залишається мізер, і ті не виведуть десятки мільйонів гривень», – обурився Іван Крулько.
Голова ТСК повідомив, що зараз парламентські слідчі вивчають документи і встановлюють замовників та вигодонабувачів «скруток» з ПДВ.
«Усі ці компанії теж відомі, бо вони є в базах ДПС, і ми їх офіційно оприлюднимо на одній з наступних ТСК», – запевнив народний депутат.
Іван Крулько зазначив, що ТСК передала матеріали із розслідуванням «скруток» ПДВ за 6 місяців та назвами «фірм-скрутчиків» у ГПУ, СБУ, НАБУ і ДБР.
«Потрібно, щоб «скрутчиків» вивели на чисту воду, притягнули винних до відповідальності й повернули «вимите» в бюджет. Крім того, ТСК рекомендувала Державній податковій службі донарахувати ПДВ у бюджет. У підсумку потрібно ініціювати законодавчі зміни, аби унеможливити у майбутньому подібні схеми з ПДВ в Україні, чого немає у жодній країні Європи», – резюмував Іван Крулько.