МВФ байдуже, як країна збалансує бюджет – через скорочення видатків чи через збільшення доходів. Однак, влада мала б зробити усе можливе, аби борговий тягар не вдарив по кишенях українців.
На цьому наголосив заступник голови партії «Батьківщина», народний депутат Іван Крулько в ефірі телеканалу «112.Україна».
Політик нагадав, що перш ніж видавати фінансування, МВФ дивиться бюджет крани і бере підготовлений українською владою проєкт меморандуму, з підписом президента, прем’єр-міністра, міністра фінансів, голови Нацбанку, в якому пояснюється, як буде збалансовуватися бюджет.
«Це не МВФ, а наша влада пише, що будуть закриватися сільські ФАПи та школи, що сільських лікарів та вчителів виженуть на вулицю і таким чином знизять навантаження на бюджет», – обурився народний депутат.
Замість того, аби вішати борги на плечі людей, переконаний Іван Крулько, у меморандумі варто було б вказати, що у 2019 році бюджет недоотримав 40 мільярдів гривень на «скрутках» ПДВ або що НАК «Нафтогаз» за той же рік не доплатив у бюджет близько 40 мільярдів гривень дивідендів.
«Варто було б вказати, що правоохоронні й контролюючі органи розберуться і повернуть ці кошти у бюджет. Коли в МВФ побачили б, що є 80 мільярдів внутрішніх резервів, то не запитували б ні про школи, ні про лікарні, ні про платіжки на газ для населення, які планують підвищити з 1 липня та 1 жовтня, на які підписалась наша влада, і які МВФ тепер перевіряє, як взяті зобов’язання для можливості видачі наступних траншів», – зазначив парламентарій.
На думку Івана Крулька, за нинішньої ситуації владі треба було не брати нові кредити, а перенести виплату існуючого боргу на наступний рік, щоб мати можливість стимулювати економіку, кредитувати бізнес, платити пенсії та підвищувати споживання.
«На жаль, владі простіше перекласти борги на плечі людей, аніж змусити схемників і «Нафтогаз» перестати красти те, що належить людям. Чому? Бо вони пов’язані», – резюмував Іван Крулько.