Іван Крулько: Перші результати роботи ТСК – викриття сенсаційних фактів корупції

Експерти ТСК за два тижні проаналізували дані Єдиного реєстру податкових накладних з жовтня 2019 р. по березень 2020 р.

Аналіз показав наступне:

1. Система автоматизованого моніторингу ризиків ДПС не забезпечує належного контролю за формуванням фіктивного податкового кредиту через грубі порушення з боку посадових осіб ДФС, ДПС у частині відпрацювання ризикових платників.

2. У середньому у місяць у «скрутці» беруть участь від 100 до 200 платників податків, які безпосередньо підмінюють номенклатуру товарів (залежно від місяця). Сума фіктивного ПДВ, яка генерується даними платниками, у середньому становить 2,5 млрд грн щомісячно. Далі цей податковий кредит «розходиться» від «скрутчиків» через «транзитерів» до вигодоотримувачів.
Територіальні органи ДПС, на обліку у яких перебуває найбільша кількість таких платників – ГУ ДПС у Львівській, Київській, Донецькій, Кіровоградській, Запорізькій областях та у м. Києві.

3. Ця цифра не остаточна, робота експертів ще триває. 2,5 млрд – це втрати лише від однієї операції, так званої «скрутки». Якщо рахувати весь схемний потік Податку на додану вартість на кожному етапі, на кожній ланці проходження, сума буде подвоюватись.

Іван Крулько, заступник Голови партії «Батьківщина», Facebook, 4 червня 2020 року.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова