Європа зацікавлена і готова допомагати Україні в якнайшвидшому досягненні миру та реалізації потенціалу зростання разом з Євросоюзом. Для цього потрібні більш рішучі, ефективні та ґрунтовно підготовлені дії як з боку Верховної Ради, так і з боку президента та уряду.
Про це заявив народний депутат від «Батьківщини», перший заступник голови Комітету ВР з питань економічного розвитку Сергій Тарута, підбиваючи підсумки робочого візиту групи народних депутатів до Брюсселя.
«Під час візиту до Брюсселя ми з колегами-депутатами провели близько десяти зустрічей з керівництвом та ключовими представниками Єврокомісії, Європейського парламенту, офісу НАТО, експертами впливових «мозкових центрів» Євросоюзу. Акцентом кожної зустрічі було обговорення ситуації на Донбасі, шляхи мирного врегулювання та формування плану дій по відновленню регіону після деокупації захоплених територій, необхідність формування чіткої економічної та гуманітарної політики ЄС стосовно допомоги Донбасу, а також питання безпеки мореплавства в Азовському морі, безпеки та перспектив функціонування морських портів на Азові», – зазначив Сергій Тарута.
Парламентар зауважив, що представники європейських інституцій висловлюють занепокоєність якістю законотворчої діяльності парламентської більшості у Верховній Раді.
«Про небезпеку «турборежиму» роботи Ради мені відверто казав координатор Європейської Народної Партії та постійний доповідач Європарламенту з питань України Міхаель Галер. Він висловив стурбованість деякими новими законопроєктами в парламенті України, які в разі недостатньої їх підготовки можуть завдати Україні більше шкоди, ніж користі», – наголосив Сергій Тарута.
Під час спілкування української делегації з главою Групи підтримки України Петером Вагнером і представниками Директорату Європейської Комісії з питань сусідства та розширення ЄС були обговорені питання конкретних спільних дій України та Євросоюзу з реформування різних секторів економіки України.
«Наша спільна точка зору – Україна має більш ефективно використовувати масштабну допомогу з боку ЄС Україні, що надається з 2014 року. Також домовилися про наступну робочу зустріч вже в Києві», – резюмував Сергій Тарута.