Михайло Цимбалюк: Останнє па «танцівника» Гройсмана

За шість днів до парламентських виборів на прем’єр-міністра Володимира Гройсмана зійшло одкровення. Настільки доленосне, що він одразу ж вирішив поділитися ним із нацією в прямому ефірі одного з українських телеканалів.

 Прем’єр-міністр, який вперто не йде у відставку, нарешті збагнув, чому його уряд, який вже три роки та три місяці протирає штани  у найбільшої адмінбудівлі Києва (не враховуючи будинків окремих міністерств) – отакий недолугий.

На жаль, камери не зафіксували моменту, коли він вигукнув «Еврика!», зате прес-служба повідомила усьому світу благу вість: прем’єр-міністр Володимир Гройсман пропонує «оптимізувати» кількість міністерств і скоротити їх до 12. Щоправда, не вже, а у наступній каденції Уряду, очолити яку нинішній очільник не втрачає оптимізму.

Утім, облишмо турботу про наступний уряд українцям, які своїми голосами на виборах уже цієї неділі й визначать склад парламенту, а відтак – коаліції парламентської більшості, до виключних повноважень якої й належить призначення уряду. А наразі чинному прем’єру, який, згідно законодавства, очолюватиме уряд до призначення парламентом нового, порадимо зосередитися на виконанні як його безпосередніх обов’язків, так  і власних обіцянок. Бо на них Володимир Гройсман – дуже щедрий: станом на 10 травня на посаді глави уряду дав 357 обіцянок! Та ще й запевняв – Усе, що ми обіцяємо – виконуємо! Утім, як підрахували експерти, умовно виконав лише 39% обіцянок – 141 обіцянку, провалив – 62, а ще 154 – й досі залишаються «в процесі». У такому випадку добрі господарі – якщо не країни, то принаймні власного слова – засукають рукави та беруться до справи, а не біжать на телеефіри із черговими «проектами»…

«Ми можемо за 3-4 роки отримати повну нашу газову незалежність», – обіцяв прем’єр у травні ще 2016 року, після того, як першим же своїм рішенням підняв тарифи для населення. А вже через півтора року «переніс» відмову України від імпорту газу на кінець 2020. Попри те, що і в 2017, і в 2018 роках «Укргазвидобування» видобувало рекордну кількість природного газу, наша країна продовжує закуповувати його. А нещодавно вже Петро Порошенко заявив, що повну енергонезалежність можна забезпечити лише через 2-3 роки…

Не виконав прем’єр й обіцянки створити в 2017 році Службу фінансових розслідувань, отримати черговий транш від МВФ, до кінця 2017-го– внести до Верховної ради законопроект про підвищення пенсій військовослужбовцям.

Одна з найцікавіших обіцянок – внести до парламенту зміни до закону «Про Кабінет міністрів» щодо посилення повноважень прем’єр-міністра. «Я навів би лад за 24 години. Але ви там граєте в демократію – ті прийшли, ті – пішли, а 68 тисяч людей мерзнуть», – заявив Гройсман у листопаді минулого року на засіданні Кабміну, де обговорювався зрив опалювального сезону в низці міст. Хоча й одразу ж після свого призначення Гройсман обіцяв показати, «що таке управління країною». Утім, і такий законопроект він до Ради не подав і досі.

А ще була обіцянка в червні 2018-го ліквідувати схеми контрабанди на митниці. А віз і нині там…

Тож чергова ініціатива Гройсмана нагадує «бородатий» анекдот про поганого танцівника, якому навіть взуття начебто заважає. Насправді ж навіть у заяві про «12 урядовців» він кривить душею, бо наразі із 25 членів Кабміну семеро – це Глава Уряду та 6 віце-прем’єр-міністрів, два з яких одночасно очолюють міністерства, яких загалом є аж 20. У цьому й вся «таємниця полішинеля», яка вирвалась із підсвідомості Гройсмана назовні саме під час прямого ефіру: нині на засіданнях Кабміну у нього, окрім власного, вирішального 13-го, власне і є гарантованих 12 голосів міністрів. А тому, сподіваючись знову очолити уряд, Володимир Гройсман хоче позбутися «внутрішньої опозиції» – міністрів, що увійшли за квотою БПП та президента Порошенка, залишившись натомість виключно із вірними йому особисто – висуванцями «Народного фронту» та перебіжчиками із БПП.

Адже за три роки свого урядування Гройсман, який свого часу відібрав у Яценюка не лише сам Кабмін, але й титул наймолодшого в історії незалежної України прем’єр-міністра, зумів пройти шлях від “великої надії” президента до його “найбільшої помилки”, від слухняного виконавця до політичного конкурента.

Нинішній уряд Гройсмана – вже 22-й в історії України. Проте прем’єр-міністрів було менше – тут Гройсман вісімнадцятий. Річ у тім, що декому із керівників уряду вдалося очолювати його двічі, серед яких і Юлія Тимошенко.

Певна річ, Гройсман мріє про своє друге пришестя. Але це – помилка за Фройдом: як свідчать усі опитування, ні партії Гройсмана, ані його міністрам не судилося потрапити до нового уряду – під виборчим бар’єром їм вдасться хіба що проповзти. Натомість ніхто з них, навіть сам прем’єр у рідній Вінниці, не наважилися піти на вибори у мажоритарному окрузі.

А тому єдиний спосіб для них попрацювати на власне політичне майбутнє – спробувати показати у місяцях, що залишилися до призначення нового уряду, хоч якісь позитивні результати.

Михайло Цимбалюк, голова «Батьківщини» на Львівщині, Zaxid.net, 16 липня 2019р.

Календар новин

грудень 2024

пнвтсрчтптсбнд
2526272829301
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
303112345

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова