Уперше в історії українського парламентаризму ухвалено законопроект, який дає змогу розірвати фінансовий зв’язок між великими корупційними кланами і партіями, які знаходяться в парламенті.
Так прокоментувала лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко остаточне ухвалення Закону про внесення зміни до статті 87 Бюджетного кодексу України (щодо фінансування політичних партій) №2138а.
«Якщо партія хоче працювати на державу, на людей, для людей, працювати на справжні зміни в нашій країні, в нас буде нарешті можливість мати фінансування з держбюджету», – сказала вона в ефірі програми «Чиста політика» на телеканалі «112 Україна».
Тимошенко нагадала, що ініціювали цей законопроект молоді депутати, які представляють громадянське суспільство.
«Ми не можемо зламати стару систему вже майже 20 років, тому що цей зв’язок фінансовий не дає партіям приймати ті рішення, які потрібні країні. А приймають вони ті рішення, які потрібні кланам», – зауважила політик.
Лідер фракції звернула увагу, що за цей законопроект заледве назбиралося 229 голосів, «тому що всі групи впливу радикально цьому заперечували».
«Хто платить – той замовляє музику. До певного часу музику в політиці, в роботі уряду, президентів, парламенту замовляли клани. Вони давали гроші, бо партіям потрібно було ставити рекламу, мати аналітиків, мати команду , яка розробляє закони… А на це все потрібні кошти», – зауважила Юлія Тимошенко.
За її словами, зараз «люди в країні вкрай бідні, вони не можуть фінансувати ще й партії».
«Тому в більшості цивілізованих демократичних країн фінансують партії з бюджетів. Для того, щоб партії не мали зобов’язань перед клановими, мафіозними, олігархічними структурами», – каже народний депутат.
Тож, як зауважила лідер фракції, сьогодні нарешті український парламент прийняв такий закон, який відповідає європейській практиці.
«Насправді, це символічно дуже: ми сьогодні перейшли на європейську систему фінансування партій, і це набагато дешевше для країни, ніж коли партії працюють на корупцію і на клани», – підсумувала Юлія Тимошенко.
Нагадаємо, сьогодні Верховна Рада підтримала законопроект, який запроваджує державне фінансування партій і вимагає їх звітувати про надходження та використання коштів.
Згідно з законом, право на державне фінансування мають партії, які на останніх парламентських виборах отримали не менше 2% голосів виборців, які взяли участь у голосуванні у загальнодержавному виборчому окрузі.
Фракція «Батьківщина» підтримала голосуванням цей законопроект.