Споживачі тепла отримали право вимагати зниження тарифу, – Юлія Тимошенко

Українці, які користуються централізованим опаленням, отримали право вимагати перерахунку свого тарифу з кількох підстав.

Про це заявила лідер партії «Батьківщина», двічі Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко.

За її словами, такими підставами можуть бути: неналежна якість послуги (низька температура), погодні умови (якщо зима є теплішою, ніж передбачалося при розрахунку тарифів), завищені норми тепловтрат у будинках.

Так, першою підставою для перерахунку є постанова КМУ №151 від 17 лютого 2010 року, яку ухвалив уряд Юлії Тимошенко і яка досі діє. У ній зазначається, що споживачі мають право вимагати перерахунку плати за тепло, якщо температура в оселі нижча 18 градусів.

Знижка розраховується за спеціальною формулою і в середньому становить 5% за кожен градус нижче норми. Якщо температура становила менше 12 градусів, споживач відповідно до цієї постанови має право взагалі не платити за тепло. Температура в оселі має бути зафіксована спеціальним актом.

Другою підставою для перерахунку є постанова КМУ №1037 від 30 жовтня 2015 року, ухвалена після численних звернень громадських діячів та партії «Батьківщина» до уряду та комісії, що регулює тарифоутворення (НКРЕКП). Згідно з цією постановою, тариф на опалення має змінюватися залежно від погоди.

«До тарифу, який перед початком опалювального сезону розраховують монополісти та затверджує НКРЕКП, закладаються максимальні виробничі показники, пов’язані з найгіршими кліматичними умовами. Реальні ж зими вже кілька років поспіль тепліші, і фактично підприємства теплокомуненерго витрачають менше газу чи іншого палива на підігрів води, яка потрапляє в батареї. До того ж грошей з нас беруть за весь запланований на жорстку зиму обсяг. Ось чому тариф є завищеним і треба вимагати його зниження», – зазначила Юлія Тимошенко.

Третьою підставою для зниження плати за тепло, за словами лідера «Батьківщини», міг би стати перегляд норм тепловтрат у будинках. За чинними будівельними нормами ці втрати розраховують в Україні в тому ж обсязі, як, наприклад, в Якутії, яка має набагато суворіші і триваліші зими. І ці втрати лягають у тарифи, за якими платять усі українці.

«На жаль, попри всі наші звернення уряд досі не переглянув ці будівельні норми, через які кожна родина щомісяця переплачує сотні гривень. Ми ще раз закликаємо змінити стандарти і припинити грабувати українців», – заявила Тимошенко.

Лідер партії «Батьківщина» звернулася до всіх українців з проханням бути відповідальними споживачами і не боятися захищати свої права.

«Усі партійні структури «Батьківщини» готові надавати вам консультації та допомагати добиватися справедливих тарифів», – наголосила вона.

Водночас Юлія Тимошенко наголосила, що багатьох проблем зі сплатою за тепло можна було б уникнути, якби уряд виконав програму реформування ЖКГ та забезпечив усі будинки лічильниками тепла.

«Ми як політична сила добиватимемося, щоб люди платили не за повітря, а тільки за те, що вони реально споживають», – наголосила лідер «Батьківщини».

 

 

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова