Треба перезавантажити країну через дострокові вибори та ухвалення нової Конституції, – Юлія Тимошенко

Лідер партії «Батьківщина» вважає, що шляхом виходу з політичної кризи можуть стати дострокові парламентські вибори та ухвалення на референдумі нової Конституції, яка надасть людям реальні механізми впливу на владу та усуне двовладдя.

Про це Юлія Тимошенко заявила в прямому ефірі програми «Шустер LIVE» на каналі «3S».

«Виборів до парламенту недостатньо. Сьогодні не відбулося перезавантаження країни. Якщо ми хочемо позбавити державу старої кланово-олігархічної системи, то нам потрібно перезаснувати країну», – сказала вона.

На її думку, «разом із достроковими виборами треба на референдумі приймати нову Конституцію, яка буде створена не в політичних кабінетах, а не залежними від політики професіоналами і яка буде узгоджена з людьми».

_APM3711

Необхідність нової Конституції Юлія Тимошенко пояснила тим, що чинний основний закон не відповідає реаліям і носить декларативний характер.

«Наша Конституція, яка творилася у 1996 році була угодою між державою, тобто владою, та людьми. Поділили всі повноваження і всі права несправедливо. У людей нічого немає, ви – безправні. Почитайте Конституцію. Відкриваєш статті – безкоштовна освіта, безкоштовна охорона здоров’я, безкоштовні курорти – там багато написано, але немає жодного механізму виконання і відповідальності за невиконання того, що там написано. У вас немає повноважень змінювати владу, окрім як кров проливати на майданах. А в держави, яка представляється чиновниками та посадовцями, в руках є все!» – обурено наголосила політик.

Окрім цього, на її переконання, у Конституції, ухваленій в 1996 року, закладений конфлікт між двома керівниками: президентом і прем’єр-міністром.

«Протистояння між президентом і прем’єр–міністром – це не лише особистісні речі. Конституцією закладено, що є два керівники держави – один народно обраний та інший – народно обрадий через парламентські вибори. Це дві людини з різними стратегіями розвитку країни, з різним баченням, з різними амбіціями. Немає жодної країни в світі, яка б керувалася двома лідерами. Це наша слабкість, ми не можемо в цьому знайти консенсус, оскільки лідер має бути один!» – пояснила народний депутат.

Лідер «Батьківщини» впевнена, що «Україні потрібно обрати або парламентську форму правління, якщо ми йдемо в Європу, європейську спільноту та орієнтуємося на західні цінності, або обрати президентську форму правління, як у США».

«Конституція своє  відпрацювала… Зараз нам потрібно не лише змінювати владу, а перезаснувати державу. Перезаснувати так, щоб ви багато чого значили у своїй власній країні», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова