Альона Шкрум: Уряд має виконати Закон про права внутрішньо переміщених осіб

Уряд України має нарешті виконати Закон про права та свободи внутрішньо переміщених осіб.

Про це вчора в парламенті наголосила народний депутат від фракції «Батьківщина» Альона Шкрум під час брифінгу з нагоди Всесвітнього дня біженців.

«Ми вимагаємо від уряду нарешті виконати закон, прийнятий 9 місяців тому, і прийняти відповідні Постанови для допомоги переселенцям та полегшення бюрократичних перепон для переселенців – для тих патріотів, які переїхали з Криму і Донбасу, і хочуть жити в європейській державі!» – зазначила вона.

За її словами, такі постанови уряд мав прийняти упродовж 3 місяців після прийняття закону, але більшість досі не прийняті.

image1

Під час брифінгу Альона Шкрум разом із депутатом від «Батьківщини» Олексієм Рябчиним, а також з колегою та співавтором закону Валерієм Пацканом та громадськістю вкотре привернули увагу до проблем переселенців та бездіяльності уряду щодо своїх зобов’язань перед ними.

«Мінімум 4% нашого населення, а це більше 1,3 млн осіб, на сьогодні – це внутрішньо переміщені особи. Народні депутати не раз порушували це глобальне питання», – повідомила Шкрум, яка виступала ініціатором та долучалась до підготовки й напрацювань законопроектів, в яких посилюється захист прав і свобод ВПО, їх права на житло, навчання, на соціальні пільги тощо.

Проте, як наголосила народний депутат, «навіть уже діючі закони щодо внутрішньо переміщених осіб не діють».

«Тому я від імені громадських організацій, активістів, інших депутатів, які долучалися до цього закону, вимагаю від Кабінету Міністрів, щоб хоча б ті закони, які є – виконувалися. У кожному законі прописаний термін, за який Кабмін має розробити постанову і за який повинен імплементувати ті законодавчі норми, які ми туди так тяжко вводили. На жаль, на сьогодні нічого цього не робиться», – зазначила вона.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова