Юлія Тимошенко: На українському Донбасі має бути українська влада

Виконання безпекового пакету має стати передумовою політичного пакету і лише після цього можна буде говорити про початок виконання Мінських угод.

Про це заявила Юлія Тимошенко під час прямого включення в ефір телеканалу «112 Україна» з Брюсселя, де делегація фракції «Батьківщини» бере участь в «Українському тижні» в Європарламенті.

Лідер «Батьківщини» наголосила, що головною темою зустрічей з керівництвом Європарламенту, зокрема, з Президентом Мартіном Шульцем стало питання спільних кроків України, Європарламенту та ЄС для подолання війни на Сході України.

За словами Тимошенко, під час цієї зустрічі була висловлена позиція команди «Батьківщини» щодо неможливості проведення виборів на окупованих територіях Донбасу шляхом ухвалення відповідного закону в українському парламенті, оскільки «це буде легалізація окупації і, по суті, продовження військового конфлікту на Сході України.

«Перед тим, як проводити вибори на окупованих російськими агресорами територіях Донбасу, нам потрібно спочатку чітко визначити склад безпекового пакету для припинення війни, виконати його під контролем міжнародного нагляду і тільки після цього переходити до політичних питань», – пояснила політик.

Голова партії впевнена, що проведення виборів на цих територіях можливе лише за виконання низки умов, а саме: відновлення державного кордону між Україною та Росією, забезпечення моніторингу ситуації на кордоні з боку міжнародних організацій, демілітаризація усієї окупованої території Донбасу, виведення звідти військової техніки, обеззброєння та виведення з території України бандформувань та російських військових.

«Мир має бути встановлений на всіх територіях і там, де зараз ведеться війна. Ми не можемо констатувати, що мир встановлений, поки кожен куточок окупованих територій не буде звільнений і не взятий під міжнародний контроль, допоки не буде доведено, що війна припинена, що відновлена українська влада на українській землі Донбасу», – вважає лідер «Батьківщини».

Окрім цього, на думку політика, має бути вирішене питання повернення на Донбас майже 2 млн. біженців, які через російську агресію залишили домівки: «Людей треба повернути, а проводити вибори без них – неможливо».

«Ми вважаємо, що сьогодні ми дуже чітко та акцентовано поставили вимоги, при яких можна сказати, що Мінські угоди почнуть працювати. Ми вважаємо, що цей безпековий пакет буде передумовою і свідченням того, що війна припинена. Він має бути однаково зрозумілим як в Україні, так в Брюсселі, Вашингтоні і Росії. Тут не може бути двозначних підходів. Тільки завершення війни! Тільки мир, а не ілюзія миру!» – переконана Голова фракції.

Окрім цього, лідер «Батьківщини» схвально оцінила проведення «Українського тижня» в Європарламенті.

«Це дуже важливе продовження нашої роботи, абсолютно новий підхід. Це тиждень, де крок за кроком відпрацьовуються необхідні для України реформи, які можуть принести реальні зміни», – підсумувала Юлія Тимошенко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова