Вадим Івченко: Українцям – газ вітчизняного видобутку за посильними тарифами

Поки команда президента Порошенка керуватиме країною, ціни на газ для населення будуть захмарними.

Про це заявив на брифінгу в парламенті народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко.

«Підвищення тарифів триватиме: у травні 2019 року сума збільшиться до 10 тис. грн за тисячу кубометрів, а наприкінці року – до понад 12 тис. грн. Команда Порошенка зробила все для того, щоб зростала боргова яма, у якій опинилося населення», – сказав парламентарій.

Вадим Івченко обурився тим, що газ вітчизняного видобутку не йде для потреб українців, натомість продається за ринковими цінами за кордон.

Згідно з даними «Укртрансгазу», торік Україна видобула 20,5 млрд кубометрів блакитного палива, а населення використало лише 11,2 млрд кубометрів. За 2017 рік виробникам теплової енергії знадобилося 4,6 млрд: фактично, спожито 16 млрд кубометрів газу разом із представниками теплової енергетики, навів дані представник «Батьківщини».

«За таких умов незрозуміло, чому українці замість того, щоб споживати газ власного видобутку, мають платити за імпортний газ втричі дорожче», – зазначив він.

Вадим Івченко звернув увагу на те, що люди вже за межею бідності, вони не в змозі сплачувати нинішні тариф, не кажучи вже про їх подальше збільшення.

«Людина, яка має понад 2 тис. пенсії, як вона може сплатити за тисячу кубів понад 8 тис. грн? Скільки людей доживе до весни? Скільки людей зможе розрахуватись з тарифами?» – обурився політик.

Депутат від «Батьківщини» нагадав, що сьогодні вже понад 130 місцевих рад направили звернення до Президента України, в якому вимагають скасувати рішення про підвищення тарифів на газ для населення.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова