Вадим Івченко: Об’єктом рейдерської атаки може стати будь-яке господарство

Сьогодні в Києві відбувається масштабний аграрний захід V Agri Invest Forum.

Захід об’єднав на своїх секціях власників агропідприємств, депутатів, представників аграрного міністерства, міжнародних організацій, посольств, асоціацій та спілок, представників об’єднаних територіальних громад, юристів, фінансистів тощо.

Мені запропонували взяти участь у панельній дискусії щодо обговорення земельної реформи та захисту від рейдерських атак. Доволі гаряча дискусія відбувалась навколо питання, коли Україна буде готова до відкриття ринку землі, а також щодо передачі землі у власність фермерам. Розповів про законодавчі ініціативи в боротьбі із земельним рейдерством, а також щодо передачі земель сільськогосподарського призначення у власність об’єднаним територіальним громадам.

Щодо мораторію.

«Батьківщина» голосує за мораторій, щоб виграти час і прийняти якомого більше аграрних законів. Багато питань, зокрема передача землі територіальним громадам, відумерлої спадщини, обміну земельних ділянок до сьогодні законодавчо не вирішені. Не кажучи вже про проблеми розпаювання земель, по нерозподіленим землями, землям КСП. І я можу продовжувати перелічувати ці проблеми.

Друге – внутрішня війна в Україні. Війна проти тих, хто нас годує, – тобто рейдерство.

Об’єктом рейдерської атаки може стати будь-яке господарство. Але більше ризикують звісно не великі агрохолдинги, а саме малі за площею земельного банку фермерські господарства.

Якщо в господарства немає коштів для власного захисту, невелика кількість працівників, наявність певних конфліктних ситуацій з органами влади, підприємство не підтримується місцевою громадою.

Останнім часом збільшились випадки, коли рейдер просто створює вам проблеми, щоб отримати відступні.

І звісно – найголовніший фактор, який робить рейдерство таким поширеним в нашій країні, – це корупція. Напевне, немає жодного випадку, коли за рейдерами не стояли чиновники, судді або правоохоронці. І рівень корупції сьогодні, за 4 роки після Революції Гідності, є надзвичайним! А ще концентрація політичної та економічної влади в руках невеликої кількості людей.

Це свідчить про клановість та олігархію!

Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 16 травня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова