Вадим Івченко: Ми відстоюємо інтереси аграрного бізнесу та українського селянства

«Батьківщина» весною підписала меморандум з Всеукраїнською аграрною радою, Аграрним союзом та Асоціацією фермерів і чітко виконує взяті на себе зобов’язання.

Ми відстоюємо інтереси аграрного бізнесу, інтереси українського селянства та розвиток сільських територій. Усе, що сьогодні було ухвалено — вкладалось в рамках меморандуму і голосування нашої фракції відповідало взятим на себе зобов’язанням.

Депутати нашої фракції долучились до авторства цих законопроектів і до внесення правок в них до другого читання. Ми будемо і надалі захищати інтереси українського аграрного сектору.

Я вважаю, що сьогодні був проголосований один з найважливіших законопроектів – щодо унормування питання створення сімейних фермерських господарств. Господарства отримали статус сільгосптоваровиробника. Люди, які будуть реєструватись як сімейна ферма, матимуть статус, держава сплачуватиме за них єдиний соціальний внесок у Пенсійний фонд. Отже вони з першого дня реєстрації отримуватимуть пенсійний стаж. А також на цих людей поширюватиметься державна підтримка, тобто бюджет, який розподілятиметься на аграрний сектор, йтиме і на сімейні ферми.

Ще один не менш важливий законопроект — упорядкування земельних відносин, де ми дали можливість місцевим бюджетам наповнюватись за рахунок земель колективної власності, нерозподілених паїв, проїздів та проходів, які фактично використовуються. Ми вирішили питання меліоративних систем — виписали механізм залучення інвестицій, щоб створити меліоративну систему та збільшувати врожайність. Ми дали можливість вирішити питання з лісосмугами. Отже 90% проблемних земельних питань вдалось вирішити, зокрема врегульована так звана «шах матка», де через договори суборенди людина не втрачає власність, а є можливість обміну між орендарями земельних паїв для того, щоб більш ефективно використовувати земельні масиви.

Ще один ухвалений закон — про органічну продукцію. Від України в світі чекають органічної продукції. Сьогодні в Україні 400 000 га землі вже під органікою і 60 млн дол. в обороті в органічному бізнесі.

Нагадаю, що в США 43% продукції виробляють як органічну, в Німеччині — 13%, у Франції — 8. Наш ринок тільки становиться на свої рейки і наш 1% вже почав стрімко зростати.

Внормували питання реєстрів, сертифікації, маркування продукції. І це дозволить експортувати нашу продукцію, зробити її впізнаваною за кордоном, а також надати можливість розвивати цей сектор в Україні.

Законопроект щодо виробництва цукру було відправлено на доопрацювання.

А також у першому читанні був ухвалений законопроект щодо інформації для споживачів щодо складу продукції харчування, а також посилили відповідальність недобросовісних виробників. Це зробить продукцію простежуваною. Покупець зможе дізнатись, звідки взялась, що використовувалось для її виробництва.

Вадим Івченко, народний депутат від «Батьківщини», Facebook, 10 липня 2018р.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова