Вадим Івченко: Майбутнє аграрної галузі за розвитком сімейних фермерських господарств

«Батьківщина» виступає за перетворення одноосібних сільськогосподарських господарств у сімейні фермерські господарства. Люди матимуть тоді і пенсійний стаж, і гідну пенсію, і статус сільгосптоваровиробника.

Про це під час телеефіру на телеканалі D1 (м. Дніпро) сказав народний депутат від фракції Вадим Івченко.

«Україна  єдина країна у світі, де 4,5 млн людей виробляють агропродукцію, але не мають ні статусу товаровиробника, не гідної пенсії, ні можливості взяти кредити, ні державної підтримки. Звісно, ці люди не сплачують податки в бюджети всіх рівнів. Хоча приблизно 20% таких людей не поступаються за організацією своєї праці та за технологіями фермерським господарствам. І в нашій програмі дій ми чітко розробили механізм та програму перетворення цих одноосібних господарств в сімейні фермерські господарства», – розповів він.

Введення таких господарств в організований ринок дасть можливість їм потрапити до реєстру сільгосптоваровиробника й автоматично отримати державну підтримку і 10 років мораторію на податкові перевірки.

«Держава давно повинна була перейти від підтримки великого товаровиробника безпосередньо до дрібних та середніх. Спонукати їх переходити до кооперації, яка, зі свого боку, дасть можливість перейти напряму до переробників і роздрібних мереж. Різниця між цінами від виробника і споживача іноді чотирикратна! І все це заробляє посередник», – зауважив політик.

Україні потрібна нова політика, зокрема в аграрній галузі, нові цінності, нове стратегічне бачення, підсумував Вадим Івченко.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова