Україна має зберегти обличчя у стосунках з Польщею, – Сергій Євтушок

Українські дипломати та влада мають проявити свій професіоналізм для відновлення дружніх стосунків із Польщею.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок у прямому ефірі телеканалу «NewsOne», коментуючи заборону в’їзду до Польщі секретарю української комісії у справах увічнення пам’яті учасників АТО, жертв війни та політичних репресій Святославу Шереметі.

«Сьогодні наша держава має вкрай складні стосунки з багатьма країнами світу, серед відповідальних за зовнішню політику справді часто не вистачає професіоналів. Але нещодавнє погіршення українсько-польських відносин скоріше пов’язане з іншими факторами. І наша держава в жодному разі не має виступати з антипольськими закликами та будь-якими діями у відповідь, адже саме цього чекає ворог», – вважає парламентар.

Він висловив думку, що загострення стосунків з Польщею може бути пов’язане з певними внутрішньополітичними процесами в країні.

«Така позиція Польщі може бути викликана внутрішнім політичним конфліктом. Так, главу польського МЗС Вітольда Ващиковського планують зняти з посади. Саме він ініціював створення так званого «чорного списку» українців та особисто активно просуває цю позицію. Цілком можливо, що саме за рахунок відносин з нашою державою, він вирішив підняти власний політичний рейтинг, аби утриматись на посаді», – зазначив Сергій Євтушок.

Окрім цього, народний депутат зазначив, що зруйнувати відносини України як з Польщею, так і з іншими державами, безперечно, прагне третя сторона – Російська Федерація.

«Ми маємо відслідковувати зовнішній вплив Росії на стосунки нашої держави з іншими країнами. РФ виділяє колосальні ресурси для розхитування ситуації в Європі, необхідно реагувати на такі речі. І тут наші держави мали б діяти спільно, аби протистояти впливу Кремля», – наголосив представник фракції «Батьківщина».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова