Україна демонструє надто кволу позицію щодо Керченського мосту, – Сергій Соболєв

Офіційний Київ демонструє надто кволу позицію щодо ситуація із будівництвом і відкриттям мосту через Керченську протоку.

Про це у кулуарах Верховної Ради сказав заступник Голови фракції «Батьківщина» Сергій Соболєв.

«Незаконне будівництво мостового переходу через Керченську протоку повинне стати предметом розгляду Радою Безпеки ООН і міжнародними судами. Це є прямим порушенням міжнародного права і торкається міжнародного судноплавства та територіальних вод», – зауважив він.

Політик обурився тим, що офіційний Київ демонструє надто кволу позицію щодо відповідного питання, і українська сторона «не порушила відповідне питання у Раді Безпеки ООН».

«На відміну від позиції бізнесу, який вже отримав перші рішення, де фігурують сотні мільйонів доларів, мене дивує беззуба позиція держави. Адже Україна понесла збитки на десятки, а можливо і сотні мільярдів доларів», – звернув увагу парламентарій.

За словами заступника Голови фракції «Батьківщина», важливо, щоб наша держава проявляла більше ініціативи та поставила  російського агресора в умови, коли він буде покараний двічі.

«По-перше, це відшкодувати Україні завдані збитки. По-друге, звільнити українські території через міжнародні санкції», – додав він.

Сергій Соболєв також зазначив, що відкриття Керченського мосту є додатковим свідченням продовження анексії Криму, яку  розпочала Росія.

«Для України будівництво мосту позначиться на обмеженні можливостей заходу судів у акваторію Азовського моря. Маріупольський і Бердянський порти залежатимуть від тоннажності і розмірів судів, які заходитимуть. Але це питання також повинно бути розглядом в міжнародних судових інстанціях і Радбезі ООН», – підсумував він.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова