Сергій Євтушок: Україні потрібна реальна медична реформа, а не чергова імітація

Медична галузь в Україні перебуває в жахливому стані та вимагає комплексного підходу, а не чергової імітації реформи урядом.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок у прямому ефірі телеканалу «Прямий», під час обговорення урядової медичної «реформи», розгляд якої планують розпочати вже наступного тижня.

«Необхідність проведення медичної реформи вже давно назріла в суспільстві, але без реального фінансового підкріплення, як це обіцяє сьогодні уряд, змінити нічого не вдасться. Критичний стан медицини в Україні вимагає комплексного підходу, яким буде передбачено як належне фінансування галузі на всіх рівнях, так і відповідний розвиток логістичної інфраструктури, будівництво нових доріг та інші необхідні перетворення. Це не має бути просто чергова псевдореформа», – вважає парламентар.

Він також додав, що незважаючи на всі децентралізаційні процеси, про які розповідає нинішній уряд, якість первинних медичних послуг залишається надзвичайно низькою.

«Лише 30% українських пацієнтів звертаються до медичних закладів первинного рівня, а понад 70% шукають допомоги на інших рівнях. Ця пропорція має бути зворотною, у європейських країнах співвідношення звернень пацієнтів на первинному рівні становить 80% та 20% – інші рівні медицини. Натомість, уряд в Україні має на меті закриття фельдшерсько-акушерських пунктів і малих лікарень, замість того, щоб підтримувати та підвищувати якість послуг, які вони надають», – розповів народний депутат.

Сергій Євтушок зазначив, що вважає неприпустимим «експериментальний» підхід влади до формування політики в медичній галузі.

«Те, що пропонує уряд сьогодні, є експериментом, знущанням над власним народом, яке влада називає реформою, забуваючи, що від цього залежать життя українців. У моєму виборчому окрузі на Рівненщині створюється єдиний госпітальний округ, до якого об’єднують населені пункти, які знаходяться поруч на мапі. Проте між цими населеними пунктами немає дороги – добиратись до лікарні хворі будуть змушені через інший район, врятувати хворого в екстреній ситуації буде майже неможливо, а все тому, що формуючи свою політику, ніхто не подивився на реальну ситуацію та не запитав у людей», – поділився політик.

Він наголосив, що прем’єр-міністр Гройсман має негайно визначити кандидата на посаду міністра охорони здоров’я: «Це потрібно для того, щоб припинити махінації в українській медицині та призначити людину, яка буде напряму нести відповідальність за політику уряду у медичній галузі».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова