Сергій Євтушок: Україні потрібна реальна медична реформа, а не її імітація

«Батьківщина» вважає запропоновану урядом медичну реформу імітацією і не підтримує псевдоініціативи з реформування медичної галузі в парламенті

Про це заявив народний депутат від фракції Сергій Євтушок з трибуни Верховної Ради під час парламентського слухання на тему «Медична освіта в Україні: погляд у майбутнє».

«Необхідність проведення медичної реформи вже давно назріла в суспільстві, але без реального фінансового підкріплення, яке обіцяє сьогодні уряд, змінити нічого не вдасться. Тому «Батьківщина» наголошує, що запропонована урядом реформа є лише імітацією і не підтримує таких псевдоініціатив з реформування медичної галузі в парламенті», – вважає він.

Медична галузь в Україні, як повідомив політик, має багато проблем, і вирішити їх без залучення відповідних коштів не можливо.

«Коли уряд, у контексті медичної реформи, не направляє фінансування на її реалізацію, стає зрозуміло, що жодної реформи не буде. А нинішні студенти медичних освітніх закладів уже сьогодні хочуть розуміти, в яких умовах вони працюватимуть, коли закінчать навчання. Чи створить держава належні умови праці, яким буде матеріально-технічне забезпечення лікарень, яку заробітну плату вони отримуватимуть за свою роботу – чи загалом покращиться нинішній стан речей у цій галузі?» – зазначає парламентар.

Сергій Євтушок додав, що необхідність відповідного фінансового підкріплення для впровадження реформ підтверджує досвід, який отримала Україна, реформуючи правоохоронну систему: держава забезпечила оновлену поліцію новими службовими автомобілями та формою, підвищила заробітну плату правоохоронцям.

Окрім цього, під час свого виступу представник «Батьківщини» звернув увагу на особливо гострі проблеми низових управлінських ланок, що стосуються медицини.

Він розповів, що встановлений постановою КМУ національний перелік основних лікарських засобів не дає можливості фінансувати з місцевих бюджетів закупівлю окремих видів ліків, яких потребують громадяни.

«До встановленого урядом переліку не включені лікарські засоби, необхідні для лікування таких захворювань, як муковісцидоз. Величезна кількість сімей в Україні не мають коштів для лікування власних дітей, вони всі потребують негайної державної фінансової підтримки», – зауважив депутат.

Сергій Євтушок закликав КМУ та прем’єр-міністра внести зміни в постанову і дати можливість місцевим органам влади закуповувати той перелік ліків, який потребують пацієнти на їхніх місцях.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова