Сергій Євтушок: Президентська судова «реформа» віддаляє Україну від демократичного розвитку

Судова реформа, яку намагається протягнути влада, зробить правосуддя недоступним для українців та знищить усі демократичні процеси в країні.

На цьому наголосив народний депутат від «Батьківщини» Сергій Євтушок у прямому ефірі телеканалу «112 Україна».

«Так звана судова реформа, ініційована президентом, віддаляє Україну від демократії та цивілізованого розвитку. Якщо парламент ухвалить її у тому вигляді, якою вона є нині, то двері судів зачиняться для звичайних українців, люди не матимуть доступу до правосуддя», – заявив парламентар.

Він зазначив, що ті зміни до нормативно-правових актів, які нині розглядаються в парламенті, містять низку неприпустимих речей — від банальних русизмів, до грубих порушень прав людини.

«У 2015 році Верховна Рада ухвалила рішення щодо аудіо- та відеофіксації судових процесів — це було нашою спільною перемогою. Тоді ми разом зробили крок до встановлення демократичних норм гласності та відкритості в державі, забезпечивши доступ громадянського суспільства до контролю судового процесу. Але сьогодні це право намагаються скасувати, нівелюючи цю норму. Таким чином Україна буде відкинута назад, ми повернемось до режиму, з яким боролись», – пояснив політик.

Сергій Євтушок наголосив, що «Батьківщина» продовжуватиме відстоювати підготовлені фракцією поправки, попри будь-які звинувачення з боку влади.

«Батьківщина» спільно з досвідченими правниками провела колосальну роботу над законопроектом, що стосується судової реформи. Разом ми підготували поправки, якими намагаємось не дати президенту узурпувати владу та позбавити звичайних українців доступу до судочинства. Ми прагнемо цивілізованого демократичного процесу судочинства і ми будемо продовжувати боротись за це — аби правосуддя було доступне кожній людині, аби українці могли знайти правду в судах», – підсумував народний депутат.

Як заявила лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко, Верховна Рада за наказом Петра Порошенка перетворює судову систему в репресивний орган проти людей.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова