Золотоніські партійці переймаються зменшенням податку на землю для жителів громади

До голови Золотоніської міської «Батьківщини», депутата міської ради Оксани Гіщіної звернулися жителі територіальної громади зі скаргою на завищені ставки земельного податку з фізичних осіб.

Як інформує пресслужба Черкаської обласної парторганізації, депутати фракції «Батьківщина» у Золотоніській міській раді відразу відреагували на звернення і почали вирішувати проблему у правовому полі.

«Виявилося, що відсоткові ставки земельного податку, які минулого року ухвалили депутати міської ради в межах ставок, визначених Податковим кодексом України, вилилися у кругленькі суми для жителів приватного сектору Золотоноші. Після розрахунків місцевої податкової інспекції золотонішці отримали повідомлення про необхідність сплати по 3-5 тисяч гривень земельного податку. Для багатьох така сума непосильна», – розповідає Оксана Гіщіна.

Більше того, повідомлення отримали навіть пільгові категорії населення, які звільнені від сплати земельного податку.

Очільниця Золотоніського партосередку відразу озвучила це питання на сесії міськради та  зареєструвала депутатське звернення. Як результат, нещодавно відбулася зустріч посадовців та депутатів міської ради з очільником податкової інспекції для узгодження питань щодо даної ситуації.

Як з’ясувалося, податок на землю зріс удвічі на ділянки, які досі не приватизовані. Відтак, для розрахунку податку береться середній коефіцієнт нормативно грошової оцінки по області. Після приватизації землі він зменшиться.

«Разом з тим, ми поінформували золотоношців пільгових категорій, аби вони звернулися до податкової інспекції з документами, які посвідчують право власності на земельну ділянку та будинок і уточнили свої дані. Це дозволить скасувати неправильні нарахування», – пояснила партійка.

Окрім цього, платникам земельного податку запропонованозвертатися за матеріальною допомогою до міської ради.

Зважаючи на те, що ставки земельного податку встановлюються місцевою радою раз на рік, Оксана Гіщіна пропонує винести це важливе питання на розгляд сесії Золотоніської міської ради вже цього року та ухвалити нові, зменшені, ставки земельного податку на 2023 рік.

«Сподіваюся, що депутати інших фракцій підтримають нас в цьому питанні», – зауважила Оксана Гіщіна.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова