Завдяки «Батьківщині» громади Запорізької області  отримали можливість повернути землю, що віддавали без їхнього відома на позаконкурсній основі

Йдеться про тисячі гектарів сільгоспугідь по всій Запорізькій області, які обласний Держгеогадастр передав громадам з «довіском» у вигляді трьох орендарів, яким було віддано  без будь-яких конкурсів і аукціонів 60 земельних ділянок. Передача здійснювалась в той момент, коли держава вже прийняла рішення передати землі громадам, а самі громади їх ще не отримали.

В лютому цього року керівник Запорізької «Батьківщини»  Владислав Куценко звернувся до прокуратури, СБУ та Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру щодо з’ясування обставини передачі трьом фізичним особам  в довготривалу  оренду  під городництво 2,5 тис. га земель в Мелітопольському, Бердянському, Запорізькому та Василівському районах. Землі передавались в оренду без відома громад на позаконкурсній основі.

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру дійшла висновку, що договори про передачу земель під городництво, які укладались управлінням  Держгеокадастру в Запорізькій області мають ознаки правочинів, які вчинені з метою, що завідомо суперечить інтересам держави, що є підставою для визнання їх не дійсними. Про це йдеться в офіційному документі, що надійшов у відповідь на запит Владислава Куценка.

 «Цей документ – інструмент, що відкриває шлях до повернення землі. Громади отримали реальну можливість повернути десятки земельних ділянок, які  без їх відома були передані в оренду на 30 і більше років особам, які не мають жодного відношення ані до громад, ані до сільського господарства в цілому. Цей документ стане однаково в пригоді як керівникам громад, які перебувають в судовому процесі, так і тим, хто тільки готує судові позови», – зазначив керівник Запорізької «Батьківщини».

Найближчим часом за підписом Владислава Куценка керівники  територіальних громад всіх 5 районів Запорізької області отримають листи з копією документу, який в судах стане вагомим аргументом на користь рішення, щодо повернення землі у власність.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова