Запорізька обласна рада вимагає зупинити земельну реформу

Депутати Запорізької обласної ради під час сесії прийняли звернення до центральних органів влади з вимогою призупинити хід земельної реформи до моменту прийняття Єдиної національної програми реформування земельних відносин.

Про це повідомляє пресслужба обласного партосередку.

Внесення до порядку денного сесії відповідного рішення ініціював заступник голови фракції «Батьківщина», відомий у Запорізькій області аграрій Віктор Дудка. У зверненні йдеться про необхідність досягнення суспільного консенсусу навколо такого важливого питання, як земельна реформа. Висловлюючи категоричну незгоду зі змістом і процедурою земельної реформи, що запроваджується останнім часом, депутати обласної ради запропонували владі здійснити низку кроків для розв’язання гострого політичного конфлікту, який виник на тлі запропонованої урядом моделі обігу земель.

Найголовніше – це прийняття єдиної Національної програми реформування земельних відносин, яка б відображала інтереси усього суспільства, а не окремих його верств і забезпечувала б продовольчу безпеку держави, добробут людини і розвиток села. Текст Єдиної національної програми реформування земельних відносин підлягає оприлюдненню та схваленню в громадах та фахових спілках, породжуючи суспільний консенсус щодо його змісту та суті. Лише після досягнення такого суспільного консенсусу Єдина національна програма реформування земельних відносин підлягає ухваленню Верховною Радою України та стане основою для внесення змін до чинних законів України.

Депутати Запорізької обласної ради вимагають до моменту ухвалення програми зупинити розгляд законопроекту №2178-10 від 10.10.2019р. «Про обіг земель сільськогосподарського призначення», а у разі його прийняття вимагають від Президента накласти на нього вето.

Аналогічні звернення протягом лютого, під час засідання чергових і позачергових сесій прийняли також Михайлівська, Оріхівська, Пологівська, Розівська та Токмацька районні ради, а також Новенська, Остриківська і Роздольська сільські та Енергодарська і Оріхівська міські ради.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова