Запорізька «Батьківщина» виступила за соціально-орієнтований бюджет

27 лютого під час засідання сесії Запорізької обласної ради «батьківщинівець» Геннадій Фукс закликав органи центральної влади виконати соціальні зобов’язання перед запоріжцями.

Виступаючи перед колегами по депутатському корпусу, «батьківщинівець» навів сумну статистику виконання державою критичних соціальних стандартів: «Швидку допомогу» уряд фінансує лише на 71%, лікування дітей-сиріт – на 67%, а реабілітацію дітей з особливими потребами – на 49%. Під загрозою розвиток інклюзивного навчання, потреби якого закриті лише на 40%.

«Влада сьогодні обділяє найбільш уразливих і знедолених. З вини Кабміну дефіцит обласного бюджету – 200 млн. гривень. Замість створення стимулів для економічного зростання, держава змушує депутатів йти проти волі своїх виборців і закривати заклади охорони здоров’я та освіти. Замість скорочення соціальних програм, уряд повинен створити прості і зрозумілі умови для бізнесу і сплати податків, лише тоді почне наповнюватися бюджет», – зазначив Геннадій Фукс.

Як приклад антисоціальної політики уряду депутат навів пропозиції облдержадміністрації ліквідувати відділення ранньої соціальної реабілітації в Хортицький національної академії та обласну бібліотеку для юнацтва. Ще один кричущий приклад – проект ліквідації дитячого протитуберкульозного санаторію. І це при тому, що Запорізька область посідає перше місце в Україні по захворюванню дітей на туберкульоз.

Депутат від «Батьківщини» наголосив, що пріоритетом для бюджету мають бути не довгобуди і нові стільці для чиновників, а школи, лікарні, заклади культури, від роботи яких залежить якість життя, здоров’я і добробут десятків тисяч жителів області.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова