Закарпатська «Батьківщина» відзначила 79-ту річницю проголошення незалежності Карпатської України

Закарпатські депутати та активісти «Батьківщини» взяли участь у науково-практичній конференції, присвяченій 79-ій річниці створення Карпатської України.

Про це повідомляє прес-служба Закарпатської обласної партійної організації.

Конференція відбулася в селі Порошковому Перечинського району Закарпаття – рідному селі голови Сойму Карпатської України Августина Штефана. Учасники заходу поклали квіти до пам’ятного хреста розстріляним січовикам, а священики освятили меморіальну дошку Августину Штефану, яку кілька років тому встановили за фінансової підтримки голови Закарпатської «Батьківщини» Олександра Кеменяша.

Одним із організаторів конференції стало Всеукраїнське товариство «Лемківщина» та його голова й активіст «Батьківщини» Василь Мулеса.

На заході виступив депутат Закарпатської облради від «Батьківщини» Антон Ліврінц. Він запропонував наступного року на державному рівні відзначити 80-річний ювілей проголошення незалежності Карпатської України.

Пропозицію Антона Ліврінца підтримали учасники конференції. У підсумковій резолюції вони доручили представнику «Батьківщини» донести до відома Закарпатської облради, депутатів Верховної Ради, уряду та президента України інформацію про необхідність відзначення державою 80-річчя Карпатської України.

Окрім цього, у резолюції конференції пропонується надати звання Героя України захиснику Хуста, керівнику січових стрільців Михайлові Колодзінському, який героїчно загинув разом зі своїми бійцями. Учасники заходу також вважають за необхідне випустити пам’ятні монету й марку та провести урочистості в Києві.

Довідково. 15 березня 1939 року в Хусті Сойм на чолі з Августином Штефаном проголосив повну державну самостійність Карпатської України. Ухвалена Конституція визначала державним устроєм президентську республіку, а державною мовою – українську.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова