Закарпатська «Батьківщина» обговорила перспективний план створення ОТГ

Депутати фракції «Батьківщина» в Закарпатській облраді та голови районних осередків партії на спільному засіданні обговорили перспективний план створення ОТГ у межах області.

Про це повідомляє прес-служба Закарпатського обласного партосередку.

За словами очільника обласної «Батьківщини» Олександра Кеменяша, попередній голова ОДА Геннадій Москаль перешкоджав процесам децентралізації, відмовляючи громадам у погодженні документів на добровільне об‘єднання. Склалося так, що нині, впродовж місяця, в облраді має відбутися обговорення, узгодження та голосування за план 4-річної давнини.

Планом передбачено створення 54 ОТГ, однак, у багатьох із них і досі не пройшли громадські слухання, а деякі громади бачать процес об‘єднання зовсім не так, як подано у документі.

Голова Хустської районної парторганізації Іван Рогач наголосив, що села Липча і Золотарьово не погоджуються із запропонованим планом, а в районі жодних громадських слухань не було.

Очільник Ужгородської районної «Батьківщини» Ярослав Пришляк зауважив, що угорські громади також не поділяють поглядів на пропоноване в плані створення ОТГ і пропонують свій варіант.

Голова Міжгірської «Батьківщини» Михайло Буришин звернув увагу на те, що громади, які сформуються після 1 січня 2020 року, не отримають із Держбюджету інфраструктурну субвенцію, яка досі була суттєвим стимулом для формування ОТГ.

Олександр Кеменяш запропонував присутнім підготувати в письмовій формі пропозиції, які розглянуть на засіданні фракції та озвучать у сесійній залі. За словами партійця, ухвалювати проект треба, але слід передбачити можливість внесення до нього змін.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова