З 6 по 10 жовтня Одещина приймає гостей із Польської Республіки

В рамках співробітництва у сфері культури між Одеською областю та Польщею, з офіційним візитом до Одеси прибула делегація з Республіки Польща на чолі з Маршалком Західнопоморського воєводства Ольгердом Геблевичем.

В рамках візиту відбулась офіційна зустріч з керівництвом Одеської ОДА та обласної ради.

В приміщені Одеської обласної ради за участі голови ОДА Сергія Гриневецького та керівництва Одеської обласної ради Григорія Діденка, його першого заступника Олега Радковського були обговорені з польськими колегами заходи співробітництва у сфері культури та реалізація спільних культурних проектів.

Польську делегацію на зустрічі представляли:  Ольгерд Геблевич, Маршалок Західнопоморського воєводства, Анна Баньковська – член правління Західнопоморського воєводства, Пшемислав Врага – керівник департаменту культури та національного спадку Польщі, Йоанна Іванч – керівник департаменту міжнародного співробітництва та Барбара Ігіельска – директорка Замку Поморських Князів в Щецині.

Даний візит є продовженням співробітництва у сфері культури, що було розпочато у 2018 році, коли в місті Щецин підписано Лист про наміри між Управою Західнопоморського воєводства та Одеською обласною радою щодо соціально-економічного розвитку регіонів та подальших дружніх взаємин.

Перший спільний захід до Дня Європи в Україні відбувся у травні 2019 року в Одесі – мистецька акція «Дні культури Західнопоморського воєводства в Одесі». Тоді в Одесі відбулись: виставка відомих польських художників Лекса Древінського та Лешка Жебровського в Одеському літературному музеї, концерт зразкового ансамблю пісні та танцю «Щециняни» в Одеському академічному театрі музичної комедії їм. М. Водяного та виступ Яцека Янашкєвіча на Приморському бульварі.

Окрім офіційної зустрічі в Одеській обласній раді, делегація Польської Республіки у супроводі першого заступника голови облради Олега Радковського відвідала одеські музеї.

Першим відкрив свої двері для гостей Одеський художній музей, директорка музею Олександра Ковальчук обговорила з Барбарою Ігіельскою, яка очолює Музей-Замок Поморських Князів в Щецині, майбутню співпрацю між нашими країнами, виставки картин Одеського художнього музею в Польщі та реставраційні можливості польської сторони.

Окрім класичного художнього мистецтва, Польська делегація також відвідала Одеський музей сучасного мистецтва, в якому експозиції представив директора музею – Семен Кантор.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова