Юлія Тимошенко: Влада повинна забезпечити житлом людей, які втратили все через війну

Під час пресконференції в Одесі Юлія Тимошенко розповіла про важливість перерозподілу систем ППО для захисту об’єктів енергоструктури та забезпечення людей житлом, які втратили свої домівки.

«Найперше, що треба зробити — це перерозподілити системи протиповітряної оборони для пріоритетного захисту енергетичних об’єктів. Також Уряд мусить негайно оптимізувати та консолідувати видатки та резерви для закупівлі додаткових систем ППО. На наступний рік заклали 74 млрд грн на «Велике будівництво», але я вважаю, що краще їх направити на закупівлю ППО, тому, що зараз це питання нашого життя», — заявила лідерка «Батьківщини».

Разом із головою парторганізації області Олегом Радковським та керівником «Батьківщини» в Одесі Михайлом Поживановим вона відвідала виробничі цеха підприємства Parametriq, що виготовляє швидкозбірні будинки.

Власник підприємства Микита Лук’янчук розповів, що таке житло екологічно безпечне та автономне.

«Можна встановити один будинок, можна зібрати одно чи двоповерховий гуртожиток, як ми вже зробили у Львові. Головна їх перевага – це мобільність та автономність, потрібно лише підключити комунікації і будинок готовий до заселення».

 Юлія Тимошенко зазначила, що опрацює це питання з урядом, аби на рівні держави закуповувати такі швидкозбірні будинки для тих, хто втратив своє житло через війну.

«Попереду зима, тисячі українців залишились просто на вулиці, тому питання забезпечення житлом людей сьогодні вкрай актуальне. Підприємство, що ми сьогодні відвідали, дозволяє швидко та якісно виготовити будинки, в яких можна жити і взимку. Таких виробництв в Україні достатньо, потрібно лише опрацювати це питання з урядом», – зазначила політик.

Також сьогодні гостро стоїть питання опалення, особливо в громадах, що не мають газового постачання. Багато шкіл та лікарень Одещини використовують паливні гранули та брикети для обігріву приміщень. Одне з підприємств, що виготовляє паливні гранули, в рамках візиту відвідала Юлія Тимошенко.

ТОВ «ДОНДЕРЕВИНА» знаходиться біля міста Теплодар. За словами директора підприємства Сергія Білюка, який є депутатом Біляївської громади та очолює партосередок «Батьківщини» Одеського району, незважаючи на війну, вони працюють, штат співробітників збережено, як і своєчасну виплату зарплатні.

«На сьогодні опалення альтернативними видами палива дуже актуальне, ми співпрацюємо з громадами області та допомагаємо лікарням і закладам освіти. Адже вони повинні стабільно працювати і бути в теплі».

Окрім того, Юлія Тимошенко з командою передали лікарні міста Теплодар вантажівку гуманітарної допомоги та зустрілись із головою міста Олександром Чуйком.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова