Віталій Нестор: Зарплати урядовців мають пропорційно залежати від мінімальної зарплати

Зарплати урядовців, ТОП-керівників державних підприємств і радників повинні пропорційно залежати від мінімальної зарплати і прожиткового мінімуму, а премії – винятково від коефіцієнту корисної дії за час перебування на посаді.

Як повідомляє пресслужба столичної «Батьківщини», про це заявив очільник Київської міської парторганізації 29 січня під час зустрічі з громадянами у Центрі захисту киян.


«Нині маємо окремий клас «космонавтів» із мільйонними зарплатами та преміями, які відірвані від реальності та обкрадають державний бюджет», – зазначив політик.

Для прикладу Віталій Нестор назвав гендиректора Укрпошти, який на державному рівні започаткував програму знищення сільських стаціонарних поштових відділень, назвавши це «реформою» та маючи показник у майже півмільйона загублених посилок. Посадовець отримує майже два мільйони гривень заробітної плати на місяць.

«Візьмемо голова Нафтогазу з космічною зарплатою, чи голову Укрзалізниці. Вони отримують мільйони, а пенсіонери стоять перед вибором: купити батон, кіло гречки, картоплі, або ж купити ліки… Така ситуація є блюзнірством і знущанням над власним народом з боку влади. Цю ганебну практику слід якнайшвидше припиняти», – додав політик.

Саме тому Юлія Тимошенко та депутати від «Батьківщини» зареєстрували у Верховній Раді проєкт Закону № 2798 «Про внесення змін до Закону України «Про оплату праці» щодо обмеження максимального розміру заробітної плати керівників і працівників підприємств державного сектору економіки, державних службовців і працівників установ та організацій, які фінансуються, або дотуються з бюджету». Відповідно  встановлюється обмеження максимального розміру виплат можновладців і членів наглядових рад державних підприємств на рівні десяти мінімальних зарплат. Це означає, що сума зарплат не може перевищувати 47 230 грн.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова