Віталій Нестор: Уряд збирається виводити економіку з карантину зупинкою блоків АЕС

Голова Київської міської «Батьківщини» Віталій Нестор переконаний, що споживачі платитимуть більше за електроенергію через наповнення ринку дорогої енергією «зеленої» генерації.

Про це повідомляє пресслужба міського партосередку.

«Судячи з усього уряд збирається виводити економіку з карантинного піке зупинкою блоків атомних електростанцій. Адже саме це зараз і відбувається», – заявив Віталій Нестор на своїй сторінці Facebook.

Політик зазначив, що в Україні ціна на електричну енергію вища, аніж у Польщі та країнах ЄС і назвав ім’я бізнесмена, який на його погляд винен у цьому.

«9 років тому олігархи пролобіювали проекти сонячних електростанцій під виглядом боротьби за екологію, і встановили тарифи на «зелену» енергію в декілька разів вище за НАЕК, які держава врешті платить з доходів самого «Енергоатому» . Було б вигідно і далі, але… прибутки одного олігарха суттєво знизились. Його ім’я – Ринат Ахметов. Доля ДТЕК на «зеленому ринку» – це 25%», – зазначив політик.

Віталій Нестор переконаний, що бізнесмен контролює теплову генерацію, при цьому саме АЕС дають найдешевшу електроенергію – 57 коп. за кіловат. Всього планується вивести в резерв три енергоблоки – №2 і №6 на Запорізькій атомній електростанції і №3 на Рівненській АЕС.

«Ще декілька будуть працювати на знижених потужностях. Щоб не було перевиробництва, з одного боку, адже з іншого, потрібно допомогти вугільним станціям Ахметова і його ж сонячним станціям, які працюють на «зеленому» тарифі. До речі, нагадаю, що вугілля він теж сам собі завозить. Правда зручно, коли у тебе «свій» прем’єр-міністр Денис Шмигаль?», – сказав він.

Разом із цим в.о. міністра енергетики Ольга Буславець дала доручення НАЕК «Енергоатом» розробити пропозиції щодо майнінгу криптовалюти.

«Тобто зупиняти блоки АЕС, але майнити крипту, яка юридично в Україні не визначена. Тим самим розпорядженням значиться необхідність актуалізувати об’єми палива для АЕС, яке буде закуповуватись. І тут є дуже цікавий момент. До 2014-го року єдиним постачальником палива для електростанцій була Росія. Лише після початку війни Україна диверсифікує ці закупівлі. Зараз вже є два постачальники – це РФ і США. А за рахунок якого напрямку буде відбуватись скорочення закупівель? Адже блоки будуть працювати менше! І чи не хочуть нас цілком і повністю знову прив’язати до російського джерела споживання? А якщо до цього ми додамо скандали з «плівками» брата Єрмака, а там, нагадаю, розглядалися позиції в атомній енергетиці, то корупційний інтерес окремих українських чиновників стає очевидним. І Росії простіше не гратись в складну конспірологію, а банально заплатити і завести свою людину», – пояснив Віталій Нестор.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова