Віталій Нестор розповів про правовий порядок спілкування з колекторами

Сьогодні багато українців відчувають критичну нестачу коштів, тож звертаються по допомогу в різноманітні кредитні установи. На жаль, це періодично призводить до виникнення ще більших проблем.

Голова столичної «Батьківщини», депутат Київради Віталій Нестор розповів про правовий порядок діалогу з колекторами під час інтерв’ю для газети «Київське слово», передає пресслужба партійного осередку.

«Всі заходи щодо примусового стягнення можуть виконуватися державними, або приватними виконавцями за рішенням суду (і лише після того, як воно набрало законної сили), після відкриття виконавчого провадження, з неухильним дотриманням Закону «Про виконавче провадження». Загальний строк позовної давності по кредиту, згідно ст.257 ЦК України, обмежений трьома роками. Пам’ятайте про це, але не дуже сподівайтеся на забудькуватість банкірів. Вони свої гроші ніколи нікому не дарують», – зазначив депутат.

Політик наголосив, що якщо колектори телефонують вашим знайомим чи рідним – це незаконний збір інформації.

«За це також передбачено відповідальність. Але ви маєте довести, що такі дії справді відбувались. Найкраще – вести відеозйомку візитів колекторів чи аудіозапис дзвінків. Все це стане конкретними доказами в суді. Погрози, спроби описати, оцінити чи навіть вилучити ваше майно – серйозне правопорушення. При таких діях запросіть свідків, знімайте відео та звертайтесь до правоохоронців чи суду. Спробуйте погасити конфлікт у зародку. Якщо ви справді винні гроші та не можете їх повернути – зробіть крок, щоб домовитись. Як мінімум, зверніться в банк для реструктуризації боргу. Не завжди, але в деяких випадках фінансова установа може піти вам назустріч», – сказав Віталій Нестор.

За словами політика, за необхідності краще звернутися по кваліфіковану юридичну допомогу.

«Зазвичай, якщо установа бачить, що ви юридично обізнані та добре орієнтуєтеся в ситуації, з вами таки спробують домовитись згідно закону. Зайві проблеми непотрібні нікому. Пам’ятайте, що ви завжди можете звернутись по юридичну допомогу до Центру захисту киян за телефоном 0800302019», – повідомив депутат.

 

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова