Віталій Нестор: Конституційний суд має ухвалити рішення в інтересах людей

17 лютого Велика палата Конституційного суду перейшла до закритої частини розгляду справи за поданням уповноваженого з прав людини щодо умов пенсійного забезпечення держслужбовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування. До будівлі суду вийшли десятки занепокоєних людей, а також «батьківщинівці», які надають юридичну допомоги мітингувальникам.

Як повідомляє пресслужба Київської міської парторганізації, акція відбувалася за участі голови столичної «Батьківщини» Віталія Нестора та керівника юридичного департаменту Центру захисту киян Юрія Власенка.

«На жаль, люди пенсійного віку фактично опинилися перед вибором купувати їжу, ліки, чи сплатити за комунальні послуги, не кажучи вже про інші потреби. Пенсійних коштів не вистачає. З 2008 року держава ігнорувала перерахунок пенсій для держслужбовців. Центр захисту киян вимагає справедливих виплат для всіх без винятку пенсіонерів. На разі ж йдеться про держслужбовців. Сподіваюся, що КСУ винесе справедливе рішення», – прокоментував Віталій Нестор.

«Батьківщина» та Центр захисту киян продовжать надавати юридичну підтримку по цій справі.

Нагадаємо, що оскаржені положення Закону №889 передбачають, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (стаття 90). Аналогічне положення закріплено в частині сьомій статті 21 Закону № 2493 щодо посадових осіб місцевого самоврядування. У свою чергу, автор клопотання зазначає, що оспорювані положення зазначених законів не відповідають Конституції України, оскільки ними не передбачено перерахунку (індексації) пенсій відповідній категорії пенсіонерів.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова