Віталій Нестор: Аби не втрачати студентів, їм потрібно створити умови

Віталій Нестор схвалив рішення щодо проведення ЗНО.

«Запланований термін – з 25-го червня до 17-го липня. Вступна кампанія до закладів вищої освіти розпочнеться 1-го серпня. Я вітаю таке рішення. Але головне – щоб пункти тестування провели ЗНО у безпечних умовах! Цьогоріч участь в основній сесії візьмуть понад 379 тисяч абітурієнтів», – написав голова столичної «Батьківщини» Віталій Нестор на своїй сторінці Facebook.

«Але скільки талановитих українських студентів цьогоріч поїдуть навчатись за кордон? До Польщі, Чехії, Німеччини… І зрозуміло чому – там вони очікують отримати кращий рівень освіти, міжнародно визнаний диплом та перспективи працевлаштування. А скільки ще абітурієнтів не поїдуть з інших країн до нас? Через це Київ, як і вся наша країна, втрачає сотні мільйонів доларів щороку. Адже студенти могли б навчатись і витрачати гроші тут, а після закінчення вишів залишались би працювати й розвивати українську економіку», – сказав політик.

Віталій Нестор переконаний, що для цього потрібно декілька умов, у першу чергу – створення комфортного побуту.

«У західній Європі абітурієнтам пропонують банально кращі умови проживання. Нам потрібні сучасні та зручні кампуси, доступне і комфортне житло. Друге – навчальні програми. Наші, на жаль, далеко не завжди визнаються у світі. Нам потрібно адаптувати дипломи вишів та закладів професійної підготовки до міжнародного зразка. Третє – зв’язок між навчанням та бізнесом. Якщо Київ хоче мати стратегічну перспективу, студенти не мають бути відірваними від виробництва. Потрібна модель, коли співпрацюють наука і бізнес. Коли ті, хто навчається сьогодні, вже чітко знають, що вони робитимуть завтра і для чого їм потрібні ті чи інші предмети. А підприємства впевнені, що у найближчому майбутньому вони гарантовано матимуть фахівців», – зазначив очільник столичної парторганізації.

На сайті www.kyiv2040.com можна дізнатися більше про пропозиції нашої команди, а також внести свої побажання.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова