Василь Гладій: Держбюджет-2020 може стати серйозним випробуванням для місцевого самоврядування

Проаналізувавши норми державного бюджету на 2020 рік, бачимо, що є потенційні ризики для місцевого самоврядування. Якщо говорити про нашу область, – це 200 млн грн втрати для місцевих бюджетів у разі припинення зарахування акцизного податку.

Як повідомляє прес-служба Івано-Франківської обласної парторганізації, про це днями розповів в інтерв’ю газеті «Галичина» перший заступник голови обласної ради, «батьківщинівець» Василь Гладій.

«На 2020 рік зменшено обсяг субвенцій місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток. Якщо в цьому році він становить 4 млрд 750 млн, то на 2020-й планують 2 млрд грн. З огляду на це, є ризик збільшення кількості незавершених, або повністю нереалізованих проєктів через неможливість їх фінансування у наступному році. Не передбачено коштів для надання ОТГ субвенції на формування інфраструктури. На цей рік вона становила 2 млрд 100 млн», − сказав «батьківщинівець».

За словами політика, під питанням залишається можливість реалізації заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, особливо будівництво амбулаторій. В Україні нині будують майже 250 амбулаторій. І якщо на це не буде перехідних коштів, то ми отримаємо сотні довгобудів, а це – первинна ланка медицини, яка є надзвичайно важливою.

«Дуже важливе питання: в державному бюджеті не передбачено ресурсу на підвищення зарплати педагогічним працівникам. Зростання фонду оплати праці в середньому мало б відбутися на 35 відсотків. Потрібно 25 млн грн додаткового фінансування. Ці ризики свідчать про те, що Держбюджет-2020 може стати серйозним випробуванням для місцевого самоврядування», − говорить посадовець.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова