У Чернівецькій області безпідставно зняли з реєстрації кандидатів у депутати ОТГ від «Батьківщини»

Учора Вінницький окружний адміністративний суд зняв із реєстрації кандидатів у депутати Заставнівської міської ради від «Батьківщини».

Як повідомляє прес-служба Чернівецької обласної «Батьківщини», таке рішення ухвалили після розгляду апеляційної скарги кандидата на посаду Заставнівського міського голови (і чинного нині міського голови) Василя Радиша.

Позивач вимагав скасувати постанову виборчкому про реєстрацію кандидатів у депутатів від «Батьківщини» Юлії Дупешко-Джус та Василя Джуса, мотивуючи це начебто перебуванням їх у лавах іншої партії, посилаючись на інформацію органів юстиції Чернівецької області. Інших аргументів для зняття представників «Батьківщини» з виборів до рад ОТГ, які відбудуться 29 квітня, у позивача не було.

Чернівецький окружний адміністративний суд раніше відмовив позивачу задовольнити його вимоги. Зазначені кандидати є членами лише ВО «Батьківщина» (з 2007 та 2013 року відповідно), а також депутатами Заставнівської міської ради. Вони не порушували жодного пункту з переліку, зазначеного у статті 47 Закону України «Про місцеві вибори», згідно з яким комісія може скасувати рішення про реєстрацію кандидата в депутати.

«Закон про вибори регламентує усі дії чітко по датах і зняття кандидатів із реєстрації вже, згідно з законом, неможливе від минулого тижня. Не зважаючи на цю норму закону, суд ухвалює рішення про зняття кандидатів із реєстрації і територіальна виборча комісія змушена буде його виконувати. Вже відбулося жеребкування щодо визначення номера в бюлетені, надруковані агітаційні матеріали, замовлені бюлетені… Наразі тривають консультації з ЦВК і юристами», – розповів голова Заставнівської районної «Батьківщини» Василь Мельник.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова