Сумські «батьківщинівці» проти розпродажу України

Сумські «батьківщинівці» проти розпродажу земель сільськогосподарського призначення.

Як повідомляє пресслужба Сумського обласного партосередку, про це повідомили сьогодні під час брифінгу представники «Батьківщини» Володимир Поцелуєв, Володимир Балицький та Олена Дяговець.

«Україна має 42 мільйони гектарів сільськогосподарської землі – це 72% території України. Її не можна виробити, її кількість обмежена і не відновлюється», – зазначив депутат Сумської обласної ради, голова фракції Володимир Поцелуєв.

Політик акцентував увагу журналістів на результатах останніх соціологічних досліджень групи «Рейтинг», які свідчать, що 73% і 74% українців – проти продажу землі та виступають за проведення референдуму з цього питання.

Депутат райради Володимир Балицький нагадав що Україна має унікальний шанс для розвитку власного сільського господарства за європейською моделлю. Для цього потрібен не розпродаж землі, а розвиток сімейного фермерства, малого і середнього виробництва.

«Агрохолдинги та іноземні корпорації витіснять малих і середніх виробників з ринку. Лише фермерські господарства дбають про сільські території, допомагають тій громаді, де самі мешкають, а люди знають кожного фермера особисто», – зазначив «батьківщинівець».

Люди часто запитують, продавати чи не продавати паї? Володимир Балицький пояснює, аргументуючи цифрами.

«Вартість 1 га української землі в середньому 26-28 тис грн за 1 га, максимальна ціна, за яку можна продати пай у 4 га – 100 тис грн, а орендна плата коливається від 16 до 24 тис грн в рік, у залежності від фермерського господарства, тож лише за 4 роки можна накопичити суму, що дорівнює вартості землі, а далі вже покупець отримуватиме прибуток і право розпоряджатися вашою ріллею», – розповів він.

Сьогодні команда «Батьківщини» вимагає продовжити мораторій на продаж землі. На Сумщині подібні звернення прийняли більше половин місцевих рад, зокрема Сумська обласна рада. Сьогодні, 12 листопада, дане рішення ухвалила Роменська райрада.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова