Сумська міськрада направила звернення до Президента щодо недопущення розпродажу української землі

Депутати Сумської міськради звернулися до Президента щодо недопущення продажу землі.

Депутати міськради переконані, що сьогодні відсутні ринкові механізми, які повинні допомагати у формуванні ціни на землю. Відсутній порядок реалізації програми пільгового кредитування національного українського сільськогосподарського товаровиробника, зокрема і малих фермерських господарств, що ставить сільського господаря у неможливість конкуренції перед агрохолдингами та корпораціями.

«Земля може стати заручницею спекулятивних дій, внаслідок яких буде зірвано злагоджену роботу агропромислового комплексу, що може вплинути на продовольчу безпеку і призвести до дестабілізації ситуації в Україні», – йдеться у зверненні.

Міські обранці вимагають від керівництва країни створити робочу групу у складі органів місцевого самоврядування, професійних асоціацій та аграрних спілок, профільних міністерств, комітетів ВРУ. Результатом роботи групи має стати створення єдиної національної програми реформування земельних відносин. Потрібно призначити всеукраїнський референдум і надати українцям можливість визначитися щодо подальшої долі сільськогосподарської землі.

Рішення підтримали 23 із 24 присутніх на засіданні позачергової сесії міськради депутатів.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова