Столична «Батьківщина» підтримала створення Центра захисту тварин

Київська міська «Батьківщина» підтримала створення надсучасного Центру захисту тварин.

Днями на пленарному засіданні Київської міської ради депутати затвердили міську цільову програму, яка передбачає здійснення контролю за утриманням домашніх тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами на 2020-2022 роки, передає пресслужба столичного партосередку.

«Одним із маркерів імплементації європейських цінностей є ставлення суспільства до тварин», – зазначив депутат Михайло Ковальчук, який входить до комісії Київради з питань екологічної політики.

Перший етап будівництва нового Центру захисту тварин вже розпочато. Планується створити універсальний заклад, який вміщатиме в собі ветеринарну клініку із сучасним устаткуванням, притулок для котів та собак. Згідно з програмою, передбачено будівництво першого муніципального кладовища для домашніх тварин, що сприятиме дотриманню встановлених санітарно-епідеміологічних вимог у місті.

З важливого: програма передбачає продовження стерилізації бездомних котів та собак, підтримку опікунства над безпритульними тваринами та створення публічного простору для власників тварин. Йдеться про належну інфраструктуру для вигулу та тренувань собак, встановлення комплексів для прибирання за твариною «Собача вбиральня». Разом з тим, передбачені просвітницькі заходи та соціальна реклама, щоб зменшити кількість випадків жорстокого поводження з тваринами.

Загалом потреба в коштах на реалізацію заходів міської цільової програми на 2020-2022 роки становить 185,7 млн грн, із яких кошти бюджету столиці – 183,7 млн грн.

За час дії програми підтримки тварин протягом 2017-2019 років було стерилізовано більше 23 тисяч безпритульних собак та кішок. Майже 3000 тварин були виловлені, вакциновані, врятовані та прилаштовані до нових власників.

Рішення підтримали 103 депутати Київради.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова