Ще одна рада на Київщині закликала владу знизити ціну на газ для населення

Яготинська міська рада, що на Київщині, ухвалила два звернення до президента України – щодо негайного скасування постанови Кабінету міністрів про підвищення ціни на газ для населення та щодо необхідності відреагувати ситуацію, що склалася на ринку електроенергії.

Друге звернення також адресували прем’єр-міністру, голові Верховної Ради та генеральному прокуророві.

Як повідомляє прес-служба Київського обласного партосередку, ініціатором розгляду цих питань стала фракція «Батьківщина».

«Рішення уряду про підвищення ціни на газ на 23,5% спричинило хвилю цілком виправданого обурення, адже на тлі наднизьких соцстандартів підвищення комунальних платежів є злочином проти й без того зубожілих українців, – сказав депутат від ВО «Батьківщина» Яготинської міськради Володимир Білиця. – Ми, як місцеві депутати, не можемо стояти осторонь цих проблем, адже йдеться про гідний рівень життя людей, які й обрали нас на ці посади».

Раніше звернення щодо скасування рішення КМУ про підвищення ціни на газ ухвалили Бучанська, Вишнева, Переяслав-Хмельницька, Таращанська, Миронівська, Богуславська, Обухівська, Українська, Вишгородська, Васильківська міські ради, Тетіївська, Бородянська, Згурівська, Фастівська, Ставищенська, Переяслав-Хмельницька районні ради, депутати Тетіївської міської ОТГ, а також депутати Києво-Святошинської райради.

Володимир Білиця також вважає, що «Київобленерго» – це підприємство стратегічного значення, тому має бути державним. За словами представника «Батьківщини», монополісти, яким нині належать обленерго, не дають розбудувати в Україні ринок електроенергії, а тому люди вимушені платити надвеликі кошти за послуги низької якості.

Нагадаємо, 5 вересня Київський обласний партосередок ВО «Батьківщина» разом з громадськими організаціями подав позов до Господарського суду Києва про визнання недійсним договору купівлі-продажу акцій ПрАТ «Київобленерго» та договору купівлі-продажу акцій ПАТ «АЕС Київобленерго». Партійну ініціативу тоді прийшли підтримати тисячі мешканців області, які обурені шантажем з боку приватної монополії ПрАТ «Київобленерго», а позов до суду підписали понад 20 тисяч людей.

Аналогічні звернення до керівництва України щодо врегулювання ринку електроенергії раніше ухвалили Бориспільська, Бучанська, Ірпінська, Вишнева, Васильківська, Богуславська, Переяслав-Хмельницька та Миронівська міські ради, Ставищенська, Переяслав-Хмельницька та Обухівська райради, а також депутати Фурсівської, Тетіївської та Узинської ОТГ. Самоврядні органи Київщини закликали владу знизити ціну на газ та повернути обленерго в державну власність.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова