Сергій Євтушок зустрівся з керівниками Варашу та ВП «Рівненська АЕС»

Народний депутат України, в.о. голови Рівненської обласної «Батьківщини» Сергій Євтушок під часу візиту до міста Вараш зустрівся з генеральним директором Відокремленого підрозділу «Рівненська АЕС» Павлом Павлишиним, міським головою Вараської ОТГ Олександром Мензулом і головою районної ради Ярославом Березюком.

Про це повідомляє пресслужба обласної партійної організації.

Під час зустрічі з керівником атомної електростанції йшлося про енергетичну безпеку України, про те, що наша країна закуповує електроенергію в Росії та Білорусі. Сергій Євтушок зауважив, що депутати фракції «Батьківщина» неодноразово озвучували цю проблему з парламентської трибуни. Вони й надалі наполягатимуть на розвитку вітчизняного енергоринку замість фінансової підтримки енергетичної галузі сусідніх держав.

Мер Вараша Олександр Мензул наголосив на недоцільності скасування пільгового тарифу з оплати електроенергії для населення, яке постійно проживає в 30-кілометровії зоні атомних електростанцій. Це надто болюче вдарило по кишенях  містян. Місцеві депутати звернулися до Президента України з проханням відновити цю пільгу, однак, результату немає.

Учасники зустрічі обговорили й питання використання коштів, що надходять з державного бюджету, як дотація на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає у зоні спостереження Рівненської АЕС. Йдеться про кількадесят мільйонів гривень щороку, які витрачають на ремонти доріг, шкіл, садочків. Але здебільшого кошти надходять у кінці бюджетного року, тому не завжди є час їх повністю освоїти. Окрім того, варто змінити й цільове призначення цих коштів, що  значно спростить їх використання.

Ярослав Березюк, як голова Вараської районної ради, нарікав на функціональну невизначеність новостворених рад. Райони нові створили, а проблем з їх фінансуванням досі не вирішили.

Сергій Євтушок пообіцяв, що інформацію про озвучені проблеми донесе до керівників уряду, народних депутатів з тим, аби чимшвидше їх вирішити.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова