Сергій Соболєв: Зміни до Конституції від влади – це сплав маніпуляцій і махрового популізму

16 грудня у Запоріжжі відбувся публічний форум «Конституційний процес в Україні» за участі народного депутата Сергія Соболєва.

Як повідомляє пресслужба Запорізького обласного партосередку, організатори заходу – незалежний Центр політико-правових реформ та Всеукраїнська громадська організація «Інститут «Республіка» – запропонували учасникам розпочати відкритий діалог у суспільстві про внесення змін до Конституції України. На заході обговорювалися сім нових законопроектів, ініційованих Президентом України.

Виступаючи на форумі, Сергій Соболєв висвітлив позицію «Батьківщини» щодо конституційної реформи. Політик наголосив на необхідності зваженого та комплексного підходу до конституційного процесу. Дії влади політик назвав маніпуляціями, завуальованими популярними гаслами.

«Слова Зеленського про бажання забезпечити реальне народовладдя в країні залишаються лише словами. Поки ми бачимо лише спроби внести до Конституції положення декларативного характеру. Наприклад, про те, що народу належить право законодавчої ініціативи. Як це забезпечити в реальному житті? Хто такий народ? Це окремий громадянин? Чи 1%, чи 10% від громадян? Немає розуміння і механізмів втілення такого «народовладдя» в життя. Це приклад абсолютно махрового популізму, який нічого не додає громадянам для вирішення власної долі», – зазначив депутат.

Представник «Батьківщини» наголосив, що одночасно з декралуванням демагогічних гасел, нова влада чинить спроби внести до Конституції норми з подвійним тлумаченням, які згодом можна викручувати як завгодно. Прикладом маніпулятивного характеру дій влади, на думку народного депутата, є невнесення до парламенту Закону про референдум, який і є найкращим втіленням ідеї прямого народовладдя.

«Громадянське суспільство вимагає від самого початку Закон про референдум. Зеленський обіцяв його внести, але не вносить, як і попередні президенти. Але ж очевидно, що розгляд найважливіших питань суспільного життя на референдумі – це і є пряме народовладдя, таке, яке існує, наприклад, у Швейцарії, де референдуми проводяться кожні 3-4 місяці», – підсумував Сергій Соболєв.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова