Рівненські обласні депутати вимагають не продавати землю

З ініціативи фракції “Батьківщина” на позачерговій сесії Рівненської обласної ради депутати проголосували за звернення до Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів України щодо недопущення продажу землі сільськогосподарського призначення.

Як повідомляє прес-служба Рівненського обласного партійного осередку, під час виступу депутат-“батьківщинівець” Микола Драганчук наголосив, що “уже 17 років питання зняття мораторію на продаж землі є каменем спотикання в українській політиці. Запровадження повноцінного ринку землі на сьогоднішній день є вимогою до України від міжнародних кредиторів. Однак, враховуючи бойові дії на Сході України, при відкритті ринку землі є ризик втрати територій. Наша країна нині не готова до ринку землі ані в організаційному, ані в правовому, ані в економічному сенсі”.

У тексті звернення йдеться, що “у зв’язку з цим виникає багато відкритих питань, від вирішення яких залежить доля сьогоднішніх землевласників. У першу чергу, сумнівними є спроможність і бажання державних органів влади забезпечити прозорість ринку землі, захист землевласників перед можливими шахрайськими і спекулятивними схемами”.

Сьогодні відсутні ринкові механізми, які повинні допомогти у формуванні ціни на землю. Відсутній порядок реалізації програми пільгового кредитування національного українського сільськогосподарського товаровиробника, зокрема і малих фермерських господарств, що ставить сільського господаря у неможливість конкуренції перед агрохолдингами та корпораціями, що можуть користуватися залученими іноземними інвестиціями.

Земля може стати заручницею спекулятивних дій, внаслідок яких буде зірвано злагоджену роботу агропромислового комплексу, що може вплинути на продовольчу безпеку і призвести до дестабілізації ситуації в Україні. Нам належить зробити свій вибір між поспішним відкриттям ринку земель і комплексною земельною реформою.

Звернення підтримало 38 депутатів.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова