Олексій Кучеренко: Відповідальність за рекордні збитки «Енергоатому» лежить на НКРЕКП

Національна комісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики та комунальних послуг власноруч створила всі умови для розграбунку державної компанії «Енергоатом» вузьким колом наближених до керівництва комісії трейдерів.

Про це заявив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики Олексій Кучеренко в ефірі телеканалу «Апостроф TV».

«У нас склалася дивна ситуація, коли маємо геніальний орган під назвою НКРЕКП. Такий собі «гіпер» і «супернезалежний» орган, який ні перед ким не звітує і сам себе контролює. Дивна річ, що за останні півтора роки величезні маніпуляції – маніпуляції внутрішні, пов’язані зі спекуляціями на внутрішньому ринку», – заявив депутат.

Політик додав, що схеми НКРЕКП призвели до колосальних збитків державних «Центренерго» та «Енергоатому». Зокрема НАЕК закінчив 2020 рік з рекордним збитком у 5 млрд грн.

«Якісь посередники купують їх електроенергію задешево, а перепродають з дуже великою маржею. Маржа є у всьому світі, але якщо вона є 2-3%, то це зрозуміло, але вона ж не може бути 30-40-50%», – додав депутат.

Нагадаємо, з 2020 року на ринку активізувалися так звані схеми «торгівлі повітрям», збитки від яких щомісяця сягали 1 млрд грн. За даними тимчасової слідчої комісії, автором схем виступила НКРЕКП, яка свідомо переписала правила роботи ринку в угоду трейдерам-спекулянтам.

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова