Олексій Кучеренко: Рахункова палата перевірить бонуси і премії керівництва НКРЕКП

Олексій Кучеренко спрямував звернення до Рахункової палати і сподівається на перевірку ефективності витрати бюджетних коштів на бонуси керівництву НКРЕКП, надбавки, премії й додаткові оплачувані відпустки.

Про це повідомив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики Олексій Кучеренко на своїй сторінці в Facebook, передає пресслужба столичного партійного осередку «Батьківщини».

«Можливо тоді ми отримаємо відповідь, як так трапилося, що в коронавірусну кризу, коли доходи більшості населення скоротилися, зарплата нелегітимних членів НКРЕКП виросла у 2 рази», – обурився депутат.

За словами політика, Рахункова палата повинна проаналізувати наслідки конкретних рішень НКРЕКП. Чиновники приймали рішення з численними порушеннями, що призвело до збитків державних компаній і необґрунтованих витрат бюджетних коштів.

«Пропоную розпочати з визначення збитків від створених регулятором схем «торгівлі повітрям». Дати оцінку ноу-хау під назвою «настанова НКРЕКП», яку регулятор вигадав, аби вплинути на порядок використання кредитних коштів державним підприємством «Гарантований покупець». Конкретні приклади найбільш кричущих зловживань я надав Рахунковій палаті», – додав політик.

Олексій Кучеренко наголосив, що чекає від Рахункової палати конкретної оцінки збитків, які державному бюджету завдала діяльність нинішнього складу НКРЕКП.

«Я особисто вважаю членів та членкинь цього органу непрофесійними імітаторами та корупціонерами», – заявив політик.

Надаємо, за даними декларацій членів НКРЕКП, їх середня заробітна плата за 2020 рік зросла в середньому в 2 рази – до 200 000 грн на місяць. Ця сума не включає щоквартальні премії в розмірі 50%, які приймаються окремим рішенням НКРЕКП.

Востаннє таке рішення було прийнято 16 грудня 2020 року про преміювання членів НКРЕКП в розмірі 50% посадового окладу за «особистий внесок в роботу комісії».

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова