Олексій Кучеренко: Києву потрібен зовсім інший підхід до проблеми сміття

Модернізувати завод «Енергія», облаштувати систему повної очистки, оновити теплоелектростанції. Такі першочергові кроки під час зустрічі із виборцями на Виноградарі запропонував кандидат на посаду міського голови Києва, народний депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко.

Політик зауважив, що зараз на все місто працює лише один сміттєспалювальний завод «Енергія», нові не будуються, а сміттєвий полігон №5 у Підгірцях взагалі працює за тимчасовим дозволом.

«Потрібно модернізувати «Енергію», облаштувати тут систему повної очистки. Провести роз’яснювальну роботу з містянами, щоб заспокоїти їх та пояснити: якщо сміття просто вивозити у Підгірці, – це постійні витрати на логістику та захоронення на полігоні, а також додаткова загазованість у місті», – роз’яснив Олексій Кучеренко.

Він навів приклад європейських міст. Наприклад, у центрі Відня, Копенгагена, Стокгольму, Гельсінкі спокійно працюють сміттєспалювальні заводи та генерують для жителів до 40% тепла. І все це абсолютно безпечно з екологічної точки зору: там відмінно працюють системи очищення. На даху такого заводу в Копенгагені навіть облаштували гірськолижний спуск.

«Столична «Енергія» може забезпечувати теплом частину Києва, а люди, які живуть біля заводу, отримуватимуть «екологічні» знижки на тарифи. Потім знадобляться ще кілька таких заводів. Сьогодні Київ щорічно генерує близько 1,5 млн тонн сміття. Будівництво сміттєспалювального заводу, який щорічно перероблятиме 250 тисяч тонн, водночас зігріваючи місто, обійдеться приблизно у 200 млн євро. Це має зацікавити тих інвесторів, які думають на довгу перспективу», – навів розрахунки Олексій Кучеренко.

Також політик назвав суттєвою екологічною проблемою все, що пов’язано з діяльністю теплоелектростанцій. Дарницьку ТЕЦ, ТЕЦ Південно-Західної залізниці на Жилянській, ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, на думку політика, давно треба модернізувати. А також завершити з позитивним результатом перемовини про інвестиції у оновлення Бортницької станції аерації.  

Календар новин

Останні новини

Фото дня

Відео дня

Пряма мова